ÜST REKLAM

logo

reklam

İLÇEMİZDEKİ ÇÖZÜMSÜZ PROBLEMLER KONUŞULDU…

Samandağ Kaymakamlığı, Kahvaltı Programı Düzenledi…

İlçemiz Çevlik Sahilinde bulunan Samandağ Öğretmenevi geçtiğimiz hafta Samandağ’ın problemlerinin ve çözüm önerilerinin konuşulduğu, Samandağ Kaymakamlığı’nın düzenlediği bir kahvaltı organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Gerçekleşen toplantıya Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, İlçe Jandarma Komutan Vekili İzzet Ali Altıntaş, Sahil Güvenlik Komutanı Adil Özdemir, Kurum Müdürleri ve Mahalle Muhtarları katılım gösterdi. Gerçekleşen kahvaltı programı esnasında muhtarlar mahallelerin sorunlarını dile getirerek mahallelerin problemlerine çözüm talebinde bulundular.

Kaymakam Murat Kütük, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliğe katkı sunması açısından etkinliğin önemine değinerek zaman zaman bu tür etkinliklerin yapılmasında fayda gördüğünü ve İlçe halkının problemlerinin çözümü için fikir alışverişinde bulunulması gerektiğini ifade etti.

Kahvaltı Programında konuşan Samandağ Kaymakamı Murat Kütük; “ Büyükşehir yönetim yapısında bazı değişiklikler var. Hepimize düşen hizmetler var. Bu hizmetleri koordineli bir şekilde birbirimizden haberdar olarak amaçlarına en uygun şekilde yerine getirmemiz gerekmektedir. Bu nedenle bu tür etkinlikleri sık sık yaparak vatandaşlarımızın problemleri ve ilçenin genel yapısıyla ilgili fikir alışverişinde bulunmamız gerekir. Tabi ki elimizdeki kaynaklar kısıtlı olunca en acil, en önemli ihtiyaçları toplumun çoğu kesimine faydalı olacak ihtiyaçları elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışacağız. Özellikle vatandaşlarımızla birebir diyalog halinde bulunan, her gün vatandaşlarımızın içerisinde bulunan muhtarlarımızın burada bulunması bizim için önemli. Çünkü yeri geliyor vatandaş bize ulaşamıyor, işimiz nedeniyle görüşemiyoruz ve ya vatandaş önemsiz görerek bize ulaştırmıyor. Sizler muhtarlarımız olarak vatandaşlarımızın sıkıntılarını, dileklerini burada bütün kamu kurumu temsilcilerimiz ile birlikte yapacağımız toplantıda sizlerden dile getirmenizi diliyoruz. Biz de mevcut mevzuatlar çerçevesinde burada daire müdürlerimiz de var onlarla birlikte burada dile getirilen sorunların takipçisi olacağız. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hepinize afiyet olsun. İnşallah bu toplantımız hayırlara vesile olur. İlçemiz adına güzel hizmetler için bir adım olur.” ifadelerine yer verdi.

 

Samandağ Kaymakamı Kütük’ün konuşmasının ardından konuşma yapan Başkan Nehir; “Sizlerle bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. İster kamu kurumu olsun, ister muhtarlarımız olsun biz biraz daha çok temas halindeyiz. Sıkıntısı, işi, derdi olan bir şekilde ulaşıyor. Bizim bir derdimiz olduğu vakit de ilgili kurumlara ulaşıyoruz. Bu güne kadar bir dayanışma içinde götürdük bu işleri. Ama sizler de çok iyi biliyorsunuz ki birçok yetki bizden alındı. İlçemizin özel durumundan kaynaklı iki tane tanımı olan bir idari yapı oluştu. Turizm merkezinde kalan kısım ve ötesinde kalan kısım, Turizm merkezinde kalan kısımlarla ilgili imarla ilgili sıkıntılar var. Bu sıkıntılar 3-5 günde düzelmiyor biraz zamana ihtiyaç var. Bizimle ilgili sormak istediğiniz sorularınız varsa alalım dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışalım, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı, muhtarların sorularını Kaymakam Kütük’e, Başkan Nehir’e ve Kurum Müdürlerine sormalarıyla devam etti. Muhtarlar, mahalleler de ki elektrik hatlarının yenilenmesi, suların kesilmesi, yolların yapılmaması, kaldırımların yapılmaması, köpeklerin sokaklarda başıboş dolaşması bahçe sularının verilmemesi konularından şikayet ederek bu problemlerin çözüme kavuşması gerektiğini vurguladılar.

Programın sonunda İki önemli konuya değinen Kaymakam Kütük; Hepinize katıldığınız için teşekkür ederim. Bu toplantıların bundan sonra İlçemiz sorunlarını çözmek adına sık sık gerçekleştireceğimizden emin olabilirsiniz. Ben önemli gördüğüm iki konuya değinmek istiyorum. Birincisi Akdeniz Meyve Sineği. Bu sinek türü ciddi hastalıklara sebep oluyor aynı zamanda ürün kaybına da sebep olmakta. Bu nedenle Akdeniz Meyve Sineğiyle mücadele başlattık. Belediye yetkilileri de konu ile ilgili gereli işlemleri yapacaktır. Bu konu üzerine sizin de desteğinizi istiyoruz. Hep beraber bu konuya el atarsak, el birliğiyle çözüme kavuşturabiliriz. İkinci önemli konu da uyuşturucuyla mücadele. Bu konuda hepinizin desteğini görmek istiyoruz. Bu konu gerçekten üzerinde durulması gereken hassas ve ciddi bir konudur çünkü. Söz konusu olan insan hayatıdır. ” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?