İlçemizde “Zabıta Haftası” Nedeniyle KARANFİL DAĞITTILAR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

İlçemizde “Zabıta Haftası” Nedeniyle KARANFİL DAĞITTILAR

Bu haber 02 Eylül 2021 - 14:55 'de eklendi ve 1.016 kez görüntülendi.

 

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü her yıl, Zabıta Haftası olarak kutlanıyor. İl ve ilçe belediyeleri bünyesindeki zabıta müdürlükleri bu özel günde çeşitli etkinlikler yapıyor. Bu etkinlikler çerçevesinde Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Zabıta Haftası” nedeniyle esnaf ve  vatandaşlara karanfil dağıttı.

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ellerindeki demet demet çiçeklerle esnaflara, yoldan geçen sürücü ve vatandaşlara çiçek dağıttı.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, yoğun mesai harcayarak gece gündüz demeden özverili çalışmalarını sürdüren Zabıta Teşkilatının haftasını kutlayarak; “vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden 195 yıldır görevini özverili bir şekilde sürdüren tüm Zabıta Teşkilatımızın 1-7 Eylül Zabıta Haftası’nı kutluyor, bütün Zabıta personelimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek tarafından yapılan açıklamada ; ” Bu yıl 195’inci senesini kutladığımız zabıta haftasında Zabıta emekçilerimizin haftasını kutluyorum. Zabıtalık meslek olarak çok fazla fedakarlık ve özveri isteyen bir meslektir. Zabıta sadece kaldırımı düzenleyen, seyyar satıcılara izin vermeyen değil aynı zamanda halkın güvenliğini, halkın sağlığını düşünen, belirli zamanlarda sosyal projelere imza atan bir birim. Bu anlamda bütün Zabıta emekçilerinin haftasını kutluyorum. Bu etkinliği düzenlememizde bize katkı sunan Belediye Başkanımız Sn. Av. Refik Eryılmaz’a teşekkür ediyorum.” dedi.

“Zabıta Haftası” nedeniyle bir kutlamada gazetemizden geldi. Samandağ Ayna Gazetesi kurucusu aynı zamanda Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit Dadük Sağaltıcı, “195 yıllık köklü bir geçmişe sahip, bizlerin huzuru, güveni ve sağlığı için fedakarca görev yapan Başta ilçemiz Zabıta Müdürümüz Sayın Önder Şimşek olmak üzere, birimde çalışan tüm görevlilerin Zabıta Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı