ÜST REKLAM

logo

reklam

İLÇEMİZDE TRAJİKOMİK BİR MANZARA DAHA

  

İlçemize bağlı Çiğdede Mahallesi Sivas Şehitleri Caddesinde, Samandağ’ın her yeri gibi trajikomik bir manzara objektiflerimize takıldı. Kaldırım üzerindeki yol çalışmasının açık bir şekilde bırakılması vatandaşları düşündürdü.

Günümüzde her ne kadar kamunun hizmet istemesinin suç işlemek olduğuna işaret edilse de; hizmetin kamu tarafından istenmeden, yapılması gereken görev olduğu aşikar. Halkın bundan haberi bile olmadan yapılması gereken görevler nedense son zamanlarda kaş alayım derken göz çıkaran cinsten.

Objektifinize yansıyan fotoğrafta da göründüğü gibi bu trajikomik manzara yönetim tarafından çok normal karşılanmakta ve herhangi bir önlem veya çalışma yapılmamakta. Bu görüntünün özellikle ilçe merkezinde olması ayrı bir evham.

Yerel yönetim merkezde olan sıkıntıları göremiyor ve bu sıkıntılara çözüm getiremiyorsa, çevre mahallelerin hangi sıkıntılar içinde olduğunu düşündürmüyor değiliz. Bazı sorunların çözümü illa vatandaş tepki gösterince mi yerine getirilmeli?

Dip not; Kişi sevmediğinde iş icra edemezmiş, sevilmeden yapılan bir iş başarıya ulaşmazmış. Kaş yapayım derken göz oyarmış.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
532 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?