İLÇEMİZDE OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İLÇEMİZDE OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ

Bu haber 16 Mart 2018 - 8:16 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.

 

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO, Eğitim ve öğretim hakkından yararlanamayan ve temel okuma yazma eğitimini tamamlamayan kişilere yönelik Okuryazarlık Seferberliğinin, Cumhurbaşkanının eşi Emine ERDOĞAN tarafından başlatıldığını belirtti.

Ülke genelinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliğinin ilçemiz genelinde de okullarımız ve Halk Eğitim vasıtasıyla açıldığına dikkat çeken MEB Müdürü KAPO, “seferberlik kapsamında ilçemizde bugün itibariyle 7 (yedi) kurs açılmış bulunmaktadır. Kurs ve kursiyer sayısının fazlalaştırılması ve yaygınlaştırılması için İlçede bir yürütme komisyon kuruldu”dedi.

Komisyon İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO başkanlığında, okul müdürleri, bazı mahalle muhtarları ve kanaat önderlerinin katılımıyla kuruldu.

14/03/2018 tarihinde toplanarak, okuma yazma Seferberliğinin İlçe geneline yaygınlaştırılması için çeşitli kararlar aldı.

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO; Okuryazarlık Seferberliğinde okullarımızda görevli ve kadrolu Sınıf Öğretmenleri, Türkçe Öğretmenleri ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinin görevlendirileceğini belirterek, kampanya süresi kısıtlı olduğundan (5 Şubat 2018 ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında) çevresinde okuma yazma bilmeyen vatandaşların en yakın ilkokul müdürlüklerine ve Samandağ Halk Eğitimi Merkezine başvurması gerektiğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO; ‘Ayrıca Mahalle Muhtarlarımızın mahallelerinde okuma yazma bilmeyenlerin tespitini yaparak İlkokul ve Halk Eğitim Müdürlüklerine yönlendirilmesi kampanyanın daha etkin şekilde başarıya ulaşmasını sağlayacaktır’ dedi.

Kursu bitiren kursiyerlere Okur Yazarlık Belgesi verileceğini belirten Hilmi KAPO kampanyanın başarıya ulaşması temennisi ve iyi dileklerle toplantıyı sonlandırdı.

Haber : Ali Doğru / Foto : Haber Merkezi