logo

reklam
10 Ağustos 2018

İLÇEMİZDE İŞYERLERİNE BAYRAM ÖNCESİ DENETİM YAPILDI

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle ilçede faaliyette bulunan pastane, tatlı ve unlu mamul işletmelerinde hijyen denetimi yapıldı.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, halk sağlığı açısından büyük önem arz eden işyerlerinde, hijyen konusunda esnaf uyarılırken, işletmelerin üretim, dinlendirme, gramaj, paketlenme ve etiketlemede özenli davranıp davranmadığını ve kurallara uygun bir şekilde çalışıp çalışmadığı incendi.

Konu üzerine açıklama yapan Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek; “İşletmelerde bone kullanımı, işletme çalışanlarının hijyene özen göstermesi ve kullanılan araç ve gereçlerin temiz ve hijyen olması bizim öncelikli denetlediğimiz unsurlardır. Bu noktada amacımız kesinlikle esnafımızı zor duruma düşürmek değil, tam aksine daha temiz, daha sağlıklı koşullarda gıda üretimine katkıda bulunmak ve kendilerine bu noktada yardımcı olmaktır. Sık sık denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz zaten. Her gelişimizde İşletme sahiplerinin bizi güler yüzle karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum. her geldiğimizde çalışan personellerin başlarında bone ile temiz ve hijyen ortamında çalışıyor olmaları bizi mutlu ediyor. Bayram öncesi denetimler kapsamında ilçemizde bulunan pastane, fırın ve kasaplarda denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Denetlemeler sırasında imalathaneleri temiz olan işyeri sahiplerine Zabıta ekipleri tarafından teşekkür edilirken, bazı işyerlerine ise eksikleri giderilmesi noktasında uyarılarda bulunuldu.

Haber- Foto: Ali Doğru

 

 

Share
138 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?