ÜST REKLAM

logo

reklam

İLÇEMİZDE İLK VE TEK ÖZEL ANAOKULU AÇILDI

Özel Bilim Çocuk Anaokulu, kapılarını Ayna’ya açtı…

İlçemiz Yeni Mahallede  ilk ve tek özel anaokulu olan ÖZEL BİLİM ÇOCUK ANAOKULU hizmete girdi. 3-6 yaş arası çocuklara hizmet verecek olan anaokulu ilçede ilk ve tek olması itibariyle dikkat çekiyor.

Eğitim beşikten başlıyor, mezara kadar devam ediyor.

Milli Eğitime bağlı  Kurumun Kurucusu Setenay ADANA “ilçemizin böyle bir okula ihtiyacı var. Özellikle çalışan anne ve babaların çocuklarının eğitimi ve bakımı için okulumuzun şartları çok uygun.

Eğitim sadece İlkokul, Ortaokul ve Lise’de değil; Eğitim beşikten başlıyor, mezara kadar devam ediyor.

Sağlıklı, mutlu, doğayla ve kendiyle barışık, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, dünya vatandaşı yeni nesiller yetiştirmek amacıyla yola çıktık. Biz çocuğunuzun içindeki cevheri çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

İdealist öğretmen ADANA konuşmasının devamında, sağlıklı toplum ve iyi bir gelecek için okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı.

Her derse Özel Öğretmen…

Okul öncesinin, çocukların gelişimi adına çok önemli olduğunu; 6 yaşın Eğitim için çok geç olduğuna da dikkat çeken konuşmasının devamında ADANA, kurumu tanıtarak “Yeni Mahalle Ahmet Rasim Sokak No: 96 da (Cumhuriyet Ortaokulu Arkası) adresinde bulunan kurumumuz, MEB Müfredatına bağlı bir eğitimle İngilizce, işaret dili, matematik, müzik, bilim atölyesi, yoga, satranç, erken dil etkinlikleri, akıl oyunları, yaratıcı drama ve görsel sanat etkinliklerimiz mevcut. Her branşımızın öğretmeni mevcut aynı zamanda öğrencilerimizle birebir çalışıyor” dedi.

Dört Duvar Değil, Doğa İle İç İçe…

‘Kurumda çocuklarımızı dört duvar arasına sıkıştırmıyoruz’ diyen ADANA, “kurumumuzda çiftliğimiz, kum havuzumuz, ekim alanımız (sera) amfi tiyatromuz, spor etkinlik salonumuz ve trafik pistimiz mevcut. Bunun yanı sıra her sınıfımız verilecek eğitime özel tasarlandı.

Mesela doğa sınıfımızda tavanlarımızda yanan lambamız doğa temalı. Koridorumuzun tavanında kutularımız arasına gizlenmiş rakamlarımız var. Doğa ile iç içeyiz. Kasım ayı itibari ile hizmete girdik. Trafik gürültüsünden uzak sıcacık bir yuva kurduk. Kısa bir süre sonra açılışımız da olacak. Tüm velilerimizi burayı görmeye davet ediyorum” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı       

 

Share
838 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?