İLÇEMİZDE İLK; KIRMIZI KUŞAK YERİNE, MAVİ KUŞAK  - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İLÇEMİZDE İLK; KIRMIZI KUŞAK YERİNE, MAVİ KUŞAK 

Bu haber 25 Eylül 2020 - 9:08 'de eklendi ve 1.600 kez görüntülendi.

  

Sovtna Gazetesi kurucusu (HRT) Muhabiri Gazeteci Ali Arslan ve Sibel Kapı dünya evine girdi. Gerçekleşen Nikah töreninde geline alışıla gelmiş Kırmızı kuşak bağlamak yerine Mavi Kuşak bağlandığı gözlenirken, genç çift kırmızı kuşak yerine mavi kuşak akımının başlaması temennisi ile ilki gerçekleştirmek istediklerini belirttiler.

Çarşamba günü Meydan Mahallesinde bulunan Deniz Restaurant ve Kır bahçesinde gerçekleşen nikah töreninde nikahı Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz kıyarken, CHP Milletvekili Serkan Topal ve Avukat Anıl Cevahir Can kız tarafının, İnşaat Mühendisi Nadir Fırıncıoğulları ve Samandağ Belediye Meclis Üyesi Kemal Esmer de erkek tarafının şahitliğini yaptı.

Başkan Eryılmaz’ın, ‘Gazeteci Arslan’a Kapı’yı eş olarak kabul ediyor musunuz?’ sorusuna hem ana dili Arapça ile hem Türkçe ile ‘evet’ dedi.

Pandemi kuralları çerçevesinde sınırlı sayıda misafirle kıyılan nikahta CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ Belediye Başkan Yardımcıları Timur Bozoğlan ve Tahsin Demir, İyi Parti İlçe Başkanı Seyran Ziroğlu, Av. Anıl Cevahir Can, Tekebaşı Mahalle Muhtarı İsmail Özçelik, İnşaat Mühendisi Nadir Fırıncıoğulları, Deniz Elektro Market işletme sahibi Baykal Deniz, Jakamen işletme sahibi Ersin Akıcı, Arslan ve Kapı aileleri yer aldı.

Samandağ Ayna Gazetesi Yayın ailesi olarak gazeteciliğe ilk adımını Samandağ AYNA Gazetesi’nde atan başarılı meslektaşımızı ve ailesini tebrik eder ömür boyu mutluluklar dileriz.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı