ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Kasım 2019

İLÇEMİZDE HAYIR YAPTI SIRRA KADEM BASTI

Esrarengiz hayırsever bu sefer Samandağ’da zarflar içinde para dağıttı…

Geçen hafta Defne’de bir kaç mahallesinde bir çok evin önüne içinde bahur kesesi ve para bulunan zarflar bırakan gizli hayırsever önceki gün ilçemizde de  farklı mahallelerde bilinen fakir, dul, yetim ve ihtiyaç sahibi onlarca insanın evlerine zarflar bıraktı.

Hazret-i Ali’nin torunu İmam Zeynelâbidîn Hazretleri de her gece Medîne fukarâsının kapılarına sırtında taşıdığı erzak çuvallarını bırakır, kimseye görünmeden geri dönerdi. Bir sabah o fakirler, kapılarına erzak konulmamış olduğunu gördüler. Sebebini merak ederlerken, Zeynelâbidîn Hazretleri’nin vefât ettiği haberi bütün Medîne’ye yayıldı. Herkes derin bir mâteme büründü.

Zeynelâbidîn Hazretleri’nin naaşı yıkanırken, sırtında içi su toplamış büyükçe yaralar olduğu görüldü. Yakınlarına bunun sebebi sorulduğunda, o mübârek zâtın sırrı da ortaya çıktı. Zira sırtındaki o yaralar, fukarâya taşıdığı erzak çuvalları sebebiyle meydana gelmişti.

İşte merhamet dolu mü’min gönüllerdeki ihlâs tecellîsi ve hayrın ecrini beşerî iltifatlarla zedelememek için gösterilen büyük hassâsiyet!..

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı

Foto: Hatay Hayranları

Share
470 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?