ÜST REKLAM

logo

reklam
08 Mayıs 2017

İLÇEMİZDE HAREKETLİ SAATLER

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 45.ci yıldönümünde 6 Mayıs’ta ilçemizde Abdullah Cömert Alanında basın açıklaması düzenlemek isteyen Devrimci Öğrenci Birliğine (DÖB), Polis müdahalede bulundu.  

DÖB: Bizler Kaybettiğimizde Değil Vazgeçtiğimizde Kaybederiz…

Devrimci Öğrenci Birliği (DÖB) adına açıklamada bulunan Ufuk Şahutoğulları; “Deniz ve Arkadaşları yıldönümünü kutlamak istediklerini ve buna engel koydular ama buna engel olamayacaklar. Bildiğiniz gibi yakın bir süreçte referandum süreci gibi zor bir süreçten geçtik. Hayır’a karşı bütün evetlerin örgütlendiği ama Hayır’a karşı bütün terör olaylarının uygulandığı gördük. Biz şunu biliyoruz karanlık bir dönemden geçtiğimiz doğrudur ancak umutsuzluğa kapılmamamız gerekiyor. Çünkü bizler kaybettiğimizde değil vazgeçtiğimizde kaybederiz. Bizde Denizlerin yolunda, CHE’nin yolundan hiç sapmadan yolumuza devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

Ölenler dövüşerek öldüler; Güneşe gömüldüler, Vaktimiz yok onların matemini tutmaya!, Akın var akın,

Güneşe akın, Güneşi zaptedeceğiz, Güneşin zaptı yakın!”derken açıklamayı engellemeye çalışan polis ile gençler arasında arbede yaşandı. Arbedede gençlerden birini polisler karga tulumba götürürken ilçe halkı toplandı. Gençlerin o şekilde gözaltına alınmasını kabul etmeyen vatandaşlar tepkilerini dile getirdiler.

Vatandaşlardan bir anne yüreği dayanamayarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Ateş’e sitem etti.

Anne, ‘gözaltına aldığınız bu gençler ne yaptı. Bu çocuklara ne olacak acaba? Burası Samandağ biz kötü şeyler yapmayız. Bu kadar insanın içinde bu çocuklar böyle alınıyorsa  bizim güvenliğimiz yok.  Bu gençler yaşında, oğlum var lütfen onları bırakın. bu tutum doğru değil” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Ateş, ilçe halkını teskin etmeye çalışarak Samandağını ve Samandağlıyı çok sevdiğini belirterek ‘biz görevimizi yapmak zorundayız. Kanunen görevimizi yapacağız ve onları bırakacağız. Lütfen dağılın’ dedi.

Gençler 4 Saatlik bir sorgulamadan sonra Av. Adnan Eryılmaz ve Av. Ali Ercan Özen’in girişimiyle serbest bırakıldılar.

 

Foto-Haber: Ümit SAĞALTICI

 

Share
913 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?