İLÇEMİZDE ÇÖZÜM ODAKLI BULUŞMA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İLÇEMİZDE ÇÖZÜM ODAKLI BULUŞMA

Bu haber 05 Eylül 2018 - 8:27 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Samandağ AKP İlçe Teşkilatı mahalle sorunlarını ve çözüm yollarını konuşmak için geçtiğimiz hafta sonu sabah saat 10.00’da Çevlik Öğretmen evinde bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Düzenlenen kahvaltı organizasyonuna önceki dönem Turizm Bakan yardımcısı Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman, İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, İlçe Başkanı Selahaddin Yeter ve mahalle muhtarları katılım gösterdi.

Kahvaltıda konuşan İlçe Başkanı Selahaddin Yeter; “düzenlediğimiz kahvaltı programında bir araya gelerek mahalle sorunları ve ilçemizdeki genel sorunlarla alakalı istişarede bulunduk. Akabinde 12 mahallemizi de ziyaret ederek muhtarlarımızı ve halkımızı dinleyerek tek tek sorunları giderme noktasında (03.09.2018) tarihinde kaymakamlık makamına davet ederek toplantı tertip ettik. Toplantıya kurum amirlerimiz davet edilerek sorunları dile getirerek karşılıklı çözüme kavuşturulmuştur. Ayrıca bakanlıkları, valiliği, müdürlükleri arayarak kurumlarda olan sorunları örneğin Adliye, Kaymakamlık, Hastane, Karayolları bakanlıklarını da arayarak çözüm noktasında gerekli çalışmalar yapıldı.

Daha sonra İlçe Belediye Başkanlığı’nı, Başsavcımızı, İlçe Emniyet Müdürlüğümüzü, 5 esnaf ve sanatkârlar kooperatifimizi de bir araya gelerek kooperatif başkanı sayın Kadir Teksöz ve beraberinde Şoförler Odası Başkanı Sayın Mustafa Terzi, Bakkallar Odası Başkanı Necdet Aslan, Terziler Odası Başkanı Cuma Sahillioğulları, Berberler Odası Başkanı Nadir Açık, Kırıkhan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Cihangir’le birlikte bir araya gelerek esnaf sorunlarını istişare edilmiştir, çözüm noktasında fikir birliğine varılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı