İLÇEMİZDE BURUK EĞİTİM HAFTASI AÇILIŞI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İLÇEMİZDE BURUK EĞİTİM HAFTASI AÇILIŞI

Bu haber 22 Eylül 2020 - 8:57 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

İlçemizde Okullarda aylar sonra ilk ders zili çaldı!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda dün itibari ile başladı. İlçede olduğu gibi ülke genelinde buruk karşılanan eğitim haftası açılışı; veli ve öğrencilerin ya sağlık ya eğitim ikileminde kalmalarının kaygısıyla başladı.

Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül’de gerçekleştirilecek uyum programı, dün okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1’inci sınıflarda “1 gün yüz yüze eğitim” şeklinde yapıldı.

Okulların ilk ders zili öncesinde Milli Eğitim Samandağ Şube Müdürlüğü ilçemizde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı açılışı ve ilköğretim Haftası kutlama programı kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunma törenini gerçekleştirdi.

Önlemlerimizi aldık…

Pandemi nedeniyle kutlama töreninin yapılmadığı sadece Çelenk sunma töreninin yapıldığı eğitim öğretim Haftası açılışı üzerine görüştüğümüz İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, “2020-2021 eğitim öğretim yılı açılışı ve ilköğretim haftası Kutlama Programı kapsamında Çelenk sunma törenini gerçekleştirdik.

Bu öğretim yılında pandemi nedeniyle ilk üç hafta sadece ilkokul 1. Sınıflar ve anasınıfı öğrencilerimize eğitim-öğretim gerçekleştireceğiz.

Eğitim-öğretim gerçekleştirdiğimiz okullarımızda pandemi nedeniyle dezenfektan ve temizlik çalışmaları yapılmış olup, sosyal mesafeye dikkat ederek öğrencilerimiz birer günlüğüne okullarına gelecekler.

Biz bu 3 haftaya uyum haftası diyoruz öğrencilerimizin okullarına getirilmesindeki maksat öğrencilerimiz hem okullarını hem de öğretmenlerini ve çevreyi tanısınlar. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Umarım bu salgın sürecinden en kısa zamanda kurtuluruz. Tüm Eğitim camiamız, velilerimiz, öğrencilerimiz ile birlikte halkımıza da sağlıklı günler dilerim” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı