ÜST REKLAM

logo

reklam

İlçemizde bulunan stadyum’un önünü görmüyor olamazsınız! “GELİN ÜÇ MAYMUNU OYNAMAYALIM”

 

 

 


İlçemizde Deniz sitesinde Hatay’a örnek teşkil eden fiziki durumuyla stadyum, Hatay genelinden gelen sporcu ve kulüp yöneticilerinin eleştirilerine mazhar oldu. Misafirler ilçe stadının eksiksiz yapımını olumlu bulurken stada giden yolun yerel yönetimlerce yapılmamasını kınadılar.
Ziyaretçiler ilçede sporun her alanında başarı noktasında çok ciddi bir çıkış sergilemesinin spor camiasında gözlerin ilçeye yöneldiğini vurguladılar. Yerel yönetimin ilçenin olmadık noktalarında parke çalışması yürütürken, ziyaretçi akımına uğrayan bu stad yolunu neden ihmal ettiği merak konusu oldu.
‘Belediyenin kişilerle bir problemimi var?’ sorusu ile konuşmalarını sürdüren misafirler, ‘araçlarımızla stad yolunu tuttuk, çamur deryası, çukur ve otopark düzeni bile olmayan bir alana girdik. Kendimizi ıssız bölgelerde bulunan çöl yollarında hissettik. Bir fark vardı ama çöl yollarında su birikintileri olmadığı için çukura saplanma derdiniz de yok. Bu yoldan geçerken kendimizi mayın tarlasında hissettik. Bu yolda ilerlerken her an bir yerden çukura saplanacağımızı, tekerimizin patlayacağını, yolda kalacağımızı düşündük durduk. Yerel yönetimin böyle kasvetli bir ortamı misafirlerine reva görmemesi gerekiyor. Şu park haline bir pakın? Stadda olası bir durumda bir kavga, bir sakatlanma vs… ne ambulansın, ne itfaiyenin girebileceği yol kalmamış. Modern şehircilik anlayışına aykırı görüntü oluşturuyor. Yerel yönetimin 31 meclis üyesiyle şu ana kadar bu yolu görmemiş olması mümkün değil. Temennimiz seçilmişlerin kendilerini destekleyen vatandaşına yaraşır bir hizmet sunmaları. Bu konuda yerel yönetimi ekonomik sarfiyatı yeterli değilse ilçeye gelen sporseverlere destek çağırısında bulunabilir. Pekala, bu yolu yapabilecek ilçede hayır severlerde mevcut. Yerel yönetim onlarla irtibata geçerek isterse sorunu kökten çözebilir. Talep edilmesi halinde biz sporseverler bu stad yoluna sahip çıkmak için bağış kampanyası bile başlatabiliriz. Yerel yönetimin bu çağrımızı kulak ardı etmemesini temenni ediyoruz. Bu yolu görmemek için kör, sorunu dinlememek için sağır olmak gerekiyor. Gelin üç maymunu oynamayalım.’ ifadelerine yer verdiler.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?