İLÇEMİZDE BİR İLK - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İLÇEMİZDE BİR İLK

Bu haber 23 Aralık 2019 - 9:44 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Samandağ Yükseliş Koleji, öğrencilerinin okul sonrası ders çalışma ortamlarını sağlamak ve verimli çalışamama kaygılarını ortadan kaldırmak adına, ‘’Nöbetçi Kütüphane Uygulaması’’na geçti.

Nöbetçi Kütüphane uygulaması ile ilgili bilgi veren Samandağ Yükseliş Koleji Genel Müdürü Necdet MİÇOOĞULLARI,“sağlıklı çalışma ortamında ve öğretmenlerimiz eşliğinde kontrollü öğrenme sistemine sahip. Öğrencilerimize, dikkatlerini sağlayabilme, ders verimini artırma ve güvenli öğrenme ortamı yaratıyoruz.

İlk haftada iki sınıfla başlayan çalışmamız şu an itibariyle sekiz sınıf olarak devam etmektedir. Bu uygulamanın mantığı sobalı bir odada ısınan ailenin çocukları ders çalışma fırsatı ve ortamı oluşmamasından öğrencilerimize ve velilerimize akşam 19:05 – 21:30 arası iki buçuk saat ders çalışma ortamı sağlanmış bulunmaktayız. Öğrenci ve velilerimizden de çok olumlu tepkiler almaktayız. Bu memnuniyetten dolayı velilerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin özveriyle katıldığı nöbetçi kütüphane derslerinin planlı ve verimli geçmesi konusunda hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Samandağ Yükseliş Koleji ekibi olarak tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı