ÜST REKLAM

logo

reklam

İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ADINA SATRANÇ TURNUVASI


İlimizde, sadece Samandağ İlçesinde düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma Satranç Turnuvası’nın onuru ve gururu içerisinde, ödüllerini alan sporcularımız, hayatını kaybeden şehitlerimiz ve gazilerimiz adına kupalarını havaya kaldırdılar.
15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde 15 Temmuz şehitlerini anma etkinlikleri haftası dolayısıyla Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde, Samandağ İlçe Spor Müdürlüğünün desteği ile 15 Temmuz Şehitlerini Anma Satranç Turnuvası düzenlendi.

Yaklaşık 100 sporcunun katıldığı turnuva; milli birlik ve beraberlik ile kardeşlik duyguları ile gerçekleştirildi. Turnuva, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Samandağ Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Sayın Oğuzhan Sudan’ı konuşmasının ardından açılış hamlesinin yapılması ile başlandı. İlçe Müdürümüz konuşmasında; “15 Temmuz Destanının birinci yıl dönümünde değerlerimiz uğruna can veren aziz şehitlerimizi, yaralarını bir İstiklal madalyası gibi bedenlerinde taşıyan gazilerimizi her daim minnet ve şükranla anacağız. Ayrıca bu anlamlı organizasyonu her yıl aynı tarihlerde “15 Temmuz Şehitlerini Anma Satranç Turnuvasını düzenleyeceğiz.”dedi.


Açılış konuşmasından sonra turnuvanın açılış hamlesini; Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, Samandağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Sudan, Salon Amiri Murat Eletaş, Samandağ İlçe Temsilcisi Canan Oktay ve Ceyhun Yılmaz birlikte yaptılar. Açık kategorisinde 11 tur oynayan sporculara kupa ve madalyaları verildi. Barış Perçin, Önder Perçin ve Salih Uçucu adlı sporculara, Sultan Daban ve Murat Eletaş tarafından madalya verildi. Sporcular arasında en küçük olan Can Kerem Elmas isimli sporcuya Hatay İl Temsilcisi Bedrettin Günay, en iyi bayan sporcu Polen Nural Antakya Temsilcisi Ömer Cihangir tarafından madalya aldı. HKD’siz en iyi sporu Musa Özgün ise Turnuva Başhekimi Yadigar Perçin’den ödülünü aldı.
15 Temmuz şehitleri anma ve spor etkinlikleri kapsamında sadece satranç turnuvası değil İlçe Spor Müdürlüğümüzce badminton, voleybol ve satranç turnuvaları da yapıldı. İlkokul ve ortaokul düzeyinde sporcuların katıldığı turnuvalarda dereceye giren sporculara madalya ve kupa ile ödüllendirildi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?