ÜST REKLAM

logo

reklam

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü, velilere seslendi; TEPKİLERİ ÇOK ABARTMAYIN

 

5 Şubat

5 şubat’ta Ders Zili Yeniden Çalacak…

 

Bugün alınacak karneler öncesi Samandağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz ‘Hilmi KAPO’yu ziyaret ettik. Müdür KAPO, bugün ders zili sona erecek ve bir dönemi kapatacak olan öğrencilerin karne heyecanını Ayna Ekibiyle paylaştı.

Dün gerekleştirdiğimiz ziyarette Müdür KAPO, 88 okul, 1860 öğretmen, 28.000 öğrencinin tatile gireceğini belirtti. Müdür KAPO, Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de okullarımızın 2019 itibariyle normal eğitime geçmesini planladıklarını dile getirdi. Müdür KAPO, “Başbakanımızın emirleri gereği 2019-2020 yılında tüm okullarda normal eğitim verilecek. Bizde Samandağ Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm planlarımızı, hedeflenen yıl içersinde normal eğitime geçecek şekilde yaptık. 2014-2018 yılları arasında 1 adet lise, 7 ortaokulu, 2 anaokulu, 3 ilkokul yaptırılarak, eğitim öğretime hazır hale getirilmiş, kullanılma açılmıştır. 2018 yılı içerisinde yapacağımız ve programa aldığımız 8 ortaokul, 2 ilkokul, 2 anaokulu ve1 adet lise tamamlandığında normal eğitim hedefimiz gerçekleşmiş olacaktır.

19 Ocak’ta tatile giren okullar, 5 Şubat’ta açılıyor. Öğrencilerimiz yorucu bir dönem geçirdi; tatilde kitap okumalı, zayıf görülen derslere çalışmalı, sportif ve kültürel faaliyetleri de yapmalıdır.  Öğretmenlerimizi yapmış olduğu fedakarlıklardan dolayı tebrik ediyorum. Güzel bir tatil temenni ediyorum. Kıymetli velilerimiz, başarılı ve başarısız öğrencilerimiz için tepkileri çok abartılmamalıdır. Başarısız öğrencilerimize ceza verilmemesi ve problemin aile ortamında çözülmesini öneririm. Dileyen velilerimiz okullarımızdaki rehber öğretmenlerimizden yaralanabilirler.

Eğitim ve öğretime katkı sunan Samandağ halkına, kıymetli meslektaşlarıma, İl Eğitim Müdürlüğü’ne ve Kaymakamı Sayın Dr. Cahit Çelik’e teşekkür ediyorum” dedi.

Haber-foto : Ümit Sağaltıcı

Share
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?