İLÇEMİZ KAYMAKAMINDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

İLÇEMİZ KAYMAKAMINDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Bu haber 21 Ekim 2019 - 8:34 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

“Muhtarlık Öyle Bir Görevdir Ki Hiçbir Zaman İnsanın Üstünden Gitmez”

Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı aynı zamanda ilçenin en büyük mahallelerinden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mahir Cebburoğlu ve Mahalle Muhtarlarını Kaymakamlık Toplantı salonunda kabul etti.

Toplumun hassasiyetlerini üst kademelere iletme konusunda muhtarların büyük bir görevi olduğunu belirten Kaymakam Kütük gerçekleştirdiği konuşmasında; “Toplumun hassasiyetlerini üst kademelere, devletin bürokrasisine iletme konusunda sizlerin büyük görevi var. Sizler ne kadar doğru, ne kadar düzgün bir şekilde halkın sorunlarını iletirseniz, çözümler de o kadar doğru ve düzgün olacaktır. Çok şükür geçmiş dönemlere göre muhtarlık daha itibarlı hale geldi.

Biz biliyoruz ki birçok muhtarımızın sigortasını yatıramadığını, kalp krizi geçirip de ameliyat olması için yeşil kart verdiğimizi çok iyi biliyorum. Borcunun çokluğundan dolayı bağ-kurunu yatıramadığı zamanları biliyoruz.

Ancak bugün öyle bir sorunumuz kalmadı. Bunun üstüne her ne kadar bizim hoşnut olmadığımız miktar da olsa bile belirli bir miktarda maaş alınıyor. Bu günümüze şükür ama önümüzdeki dönemlerde tabi ki devletin imkanlarının gelişmesiyle beraber muhakkak ki sizlere sunulan bu imkanlar gelişecektir.

Biz bugüne kadar hiçbir muhtarımıza “randevun var mı?” diye sormadık. Kapımız her zaman açıktır. Görev alanımızda olan konularda elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Görevimiz alanında olmayan konularda ilgililere ulaşmaya çalışıyoruz.

Ancak yaşamış olduğumuz büyükşehir yasasıyla ile beraber maalesef birçok görevimiz büyükşehir belediyelerine ve ilçe belediyelerine devredildi.

Biz sadece resmiyette bir diyalog içerisindeyiz veyahut köydeki okul, sağlık ocağının diğer kamu kurumlarının bir ihtiyacı olduğunda yine beraber çalışıyoruz ama ne köyün yolunda, ne de suyunda söz sahibi değiliz. Sizin de en büyük sorunlarınız bunlar. İnşallah devletin olanakları arttıkça bu sorunlar azalacaktır. Bana kalırsa bu kadar şehirleşme bizim ülkemiz adına çok. Köylerin daha da canlanması lazım. Bugün eğer köyden gelinip yumurta alınmıyorsa bu bizim ayıbımızdır. Köylerin gittikçe geriye gitmesine nedendir. İnşallah köylerimiz daha iyi hizmetlerle, daha gelişmiş olarak karşımıza çıkar.

Sizlerin de bu şekilde elleri güçlenmiş olur. Bugün bizim ilçemizde 10 bin 15 bin nüfusu olan mahallelerimiz var. Büyükşehre, belediyeye giderken 10 bin kişinin gücünü arkasında hissederek gidiyor. Köylerimiz kalabalıklaştıkça nüfusu arttıkça sizlerin de etkinliği artacaktır.

Bizler inşallah daha güzel günlerde, daha iyi imkanlarla sizlere hizmet sunabiliriz. Arzumuz budur. Sizlere başarılı sağlıklı ömürler diliyorum. Hayatta olmayan muhtarlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Muhtarlık öyle bir şeydir ki hiçbir zaman insanın üstünden gitmez. En kötü ihtimalle eski muhtar olursunuz. Hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı