İLÇEDE ELEKTRİK DİREĞİ TEPKİSİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

İLÇEDE ELEKTRİK DİREĞİ TEPKİSİ

Bu haber 12 Nisan 2022 - 13:07 'de eklendi ve 707 kez görüntülendi.

İlçemizde birçok mahallemizin kaldırımları üzerinde bulunan elektrik direkleri nedeniyle engelli bandı yapılamadığını belirterek, firma yetkililerine tepki gösterildi. Mühendis Suphi Güzey İlkokulu 50 metre ötesi Cumhuriyet Mahallesi Antakya Yeni Yolu üzerinde konuşan mahalle sakini TEDAŞ’ı göreve davet etti.

İlçemiz merkezi yanı sıra mahallelerde kaldırımların üzerinde yürüyen vatandaş önne çıkan direklere lanet yağdırıyor. Gazetemiz haber merkezine konuşan Suphi Güzey,  abla bak sen kendi gözünle gör biz gören insanlar olarak bu kaldırımda yürümekte güçlük çekiyoruz. Ya görme engelliler ne olacak. Bu kaldırımlarda Engelli bandının direklerle sonlanması hangi akla sığar” ded.

“Biz mahalleli olarak durumdan rahatsızız” diyen Güzey,  defalarca elektrik dağıtımını yapan firmaya direklerin kaldırılması için çağrıda bulunduk sonuç aynı.

Bu kaldırımlarda her gün yüzlerce vatandaşımız yürüyüş yapıyor, evine gidiyor ve kaldırımları kullanıyor. Bu kaldırımları minik öğrenciler de kullanıyor. Bu direklerin kaldırımlardan kaldırılması gerekiyor. Bu manzaranın dünyada böyle bir örneği yok.

Modern bir cadde yapıldı, ama ne yazık ki, ne kaldırımı kaldırım ne asfaltı asfalt bir ucu açık hendeğe akıyor. Öğrencilerimiz sadece karşı yolda yürüyebiliyor ondada direkler var. Olası bir can kaybının mesuliyeti kimin olacak; TEDAŞ’ın mı!

TEDAŞ ilçe genelinde bu direkleri kaldırmalı, hatları yer altından vermeli. Temennim bu sorun çözülene kadar herhangi bir can kaybının yaşanmaması” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı