İLÇE YÖNETİMİ İPTALİ REDDETTİ, SEÇİM AYNI GÜN, AYNI YERDE | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İLÇE YÖNETİMİ İPTALİ REDDETTİ, SEÇİM AYNI GÜN, AYNI YERDE

Bu haber 11 Ekim 2017 - 9:43 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

Geçen hafta Çiğdede Mahallesi’nde gerçekleştirilen mahalle delege seçiminde üyelerin özgür iradeleri ile seçilen mahalle delegeleri yeniden bir araya gelerek keyfi bir şekilde seçimi iptal eden ve yapılan itirazı reddeden CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan ve Yönetimine bir kez daha tepki ve öfkelerini dile getirdiler. Delegeler Seçimin Cumartesi günü aynı yer ve aynı saatte yenileneceğini belirtirken, CHP İl Yönetiminin Cuma günü seçimin iptali reddini görüşme kararını oyalama politikası olarak değerlendirdi.

Mahalle delegeleri yaptıkları ortak açıklamada; parti üyelerinin iradesine ipotek koyan, seçilen delegelerin hakkını gasp eden ilçe başkanı ve yönetimine ses çıkarmayan ve yapılan itirazlara kayıtsız kalan hatta bu karara çanak tutan İl Yönetimine de tepki ve öfkelerini dile getirdiler.

Samandağ ilçe yönetimi, delegelerin yaptığı itirazı reddetti ve seçimin iptaline karar vererek Cumartesi günü aynı saate ve aynı yerde seçimin yenilenmesine karar verdi.

Delegeler, “ilçe yönetiminin bu haksız ve ahlaksız kararına karşı il yönetimine yapılan itiraza il yönetim kurulu maalesef kayıtsız kalarak toplantıyı Cuma gününe ertelemiştir.”

Hakları gasp edilen mahalle delegeleri, ne karar alınırsa alınsın ne yapılırsa yapılsın haklarından vazgeçmeyeceklerini ve bu işin peşini bırakmayacaklarını dile getirdiler.

Haber-Foto :Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films