ÜST REKLAM

logo

reklam
12 Nisan 2017

İLÇE KAYMAKAMI’NDAN, KUTLAMA MESAJLARI

 

 

İlçe Kaymakamımız Dr.Cahit ÇELİK, 10 Nisan Polis Günü ve Paskalya Bayramı nedeniyle mesaj 

İlçemiz Kaymakamı Dr. Çelik, Paskalya Bayramı mesajında “Hristiyan vatandaşlarımızın en önemli bayramı olan ve Hz. İsa Peygamber’in son yemeği, ölümü ve İnanırları için kendini feda edişini simgeleyen Paskalya Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum.

Dini bayramlar; kardeşliğin, hoşgörünün, toplumsal kaynaşma ve dayanışmanın egemen olduğu, ortak değerler etrafında kenetlenme ve birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği müstesna günlerdir.

Bulunduğumuz coğrafyada; Müslüman, Hristiyan ve Musevi vatandaşlarımız dünyada eşine pek rastlanmayan bir kaynaşma ve hoşgörü sergilemekte ve dini bayramlarımız geçmişten gelen tarihsel ve kültürel zenginliğe tanıklık etmektedir.

Bu vatanın ayrılmaz parçaları olan farklı din ve inanışa sahip vatandaşların, aynı gelenek ve görenekleri, aynı sevinç ve üzüntüleriyle şanlı bir tarihi paylaşmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Hristiyan âleminin Paskalya Bayramı’nı en kalbi duygularıma kutluyor, İlçemiz ve çevresinde yaşayan Hristiyan vatandaşlarımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Mesajında Dr. Çelik, “Milletimizin ve devletimizin bekası, toplumun huzur ve emniyeti için yüksek vazife şuuru ile hizmet veren Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümünü kutlar, polisimize üstün başarılar dilerim.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü kurumlarından birisi olan Emniyet teşkilatı, 172 yıldır hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle kamu düzenini korumak, huzur ve güvenliği sağlamak için yüksek sorumluluk anlayışı içerisinde görevlerini ifa etmektedir.

Emniyet teşkilatının gücü ve tüm Samandağlı hemşehrilerimizin desteği sayesinde polisimizin her türlü güçlüğün üstesinden geleceğine, ilçemizde mevcut huzur ve güven ortamını koruyacağına olan inancım tamdır.

Bu düşüncelerle, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, zor bir görevi ifa eden tüm Emniyet teşkilatımızın Polis Günü’nü kutluyor, görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dilerken, gazi olan polislerimize mutlu bir ömür diliyorum.”

Haber-Foto:Ali Doğru

 

 

 

 

 

 

 

Share
608 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?