İLÇE KAYMAKAMINDAN 94. YIL MESAJI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SİN AİLESİ YASTA

Gündem, Yerel

İLÇE KAYMAKAMINDAN 94. YIL MESAJI

Bu haber 30 Ekim 2017 - 7:11 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit ÇELİK,  Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

İlçe Kaymakamı Dr. Çelik mesajında şunları ifade etti:“Bugün Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımı saygıyla selamlıyorum.

Dahası en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini 1910 Balkan savaşlarından 1922’ye on küsur yıl kadar onca yokluğa, kıtlığa ve imkansızlığa rağmen; bitmeyen azmiyle, tükenmeyen ümidiyle ve yüce imanıyla zaferle sonuçlandıran bir milletiz. Bu eşsiz zaferin üzerinden yükselen Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz hiç kuşkusuz ebediyen yaşayacaktır.

Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümseyen aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, Türkiye’yi medeni ve çağdaş dünya devletleri içinde hakettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuş ve koyacaktır.

İstiklal mücadelemizin bütün isimsiz kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, tüm Samandağlıları sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

afdah.info

voir films