logo

reklam

İLÇE ESNAFINA STAND AÇTIRMAYAN ZABITA NEREDE?

  

 İller Arası seyahat eden Seyyar Köfteciler, İlçemizde Tezgâh Açtı Ama…

İlçemizin Atatürk Mahallesi, Dr. Alaaddin Cilli Caddesinde objektifimize renkli manzara takıldı.  İlçemiz esnafının tek yön mağduriyeti yetmezmiş gibi restaurant işleten bir işletmenin dibinde sayılacak noktada, açık alanda köfte satışı için Trabzondan geldiklerini iddia eden şahıslar tepki ile karşılandı. İlçemizde neredeyse her sokakta satış yapan ilçemiz esnafının sürekli engelleyen Zabıta görevlileri söz konusu satışa nedense mani olmadı.

İlçemiz duyarlı vatandaşlarının müdahale ettiği olayda, Recep Turna, Halim Tığral, Adem Işık ve Mehmet Kaya adındaki seyyar köfteciler 10 kalmayı planladıkları mekanı terketmek zorunda kaldılar.

Konu ile ilgili Has Firması Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Ayhan Kara Vakfı Başkanı Ayhan Kara, sosyal medya hesabından konu ile ilgili girişimini paylaştı.

Kara, “Samandağ esnafına ÖNEMLİ DUYURU !!!

Has Turizm Samandağ bilet satış ofisinin arkasında bulunan ve mülkiyeti kısmen ailemize ait olan alanda kurulmak istenen yerel ürün satış standları konusunda bilgilendirilmedik, konuyla ilgili onay da vermedik, aile fertleri dışındaki ortaklarımızın şifahen vermiş olduğu onay üzerine başlatılan kurulumu ilgili şahıslarla görüşerek durdurduğumuzu bilmenizi isteriz, tek yön uygulaması ve diğer faktörlerden dolayı zaten yaralanmış olan Samandağ esnafının yarasına tuz basmamız doğru olmaz, girişimci arkadaşlarımıza anlayışları için teşekkür ederiz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
368 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?