ÜST REKLAM

logo

reklam

“İLÇEMİZİN KADERİNİ HEP BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”

Sözümüz Var Meclisi 31 Mart Seçimlerine Hazırlanıyor…

Sözümüz Var Meclisi Samandağ’ın kaderini değiştirmek adına 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlere katılacaklarının altını çizerek İlçemiz vatandaşlarına birlik olma çağrısı yaptı.

31 Martta ki seçime DSP çatısı altında katılmaya karar verdiklerini ifade eden Sözümüz Var Meclisi konu üzerine yaptıkları çağrıda; “Bireylerin ve toplumların yaşamlarında ki en doğal ve en haklı talepleri yaşadıkları mekânlarda huzur bulmak ve mutlu olmaktır. Çocuğu, genci, yetişkini, yaşlısı ile biz Samandağ halkı huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebiliyor muyuz? Yaşamakta olduğumuz ilçe bu şartları bize sunabilmiş mi? Samandağ’ı yöneten ve şekillendiren zihniyetler bu kıstaslara göre mi hareket etmiştir? Sözümüz Var Meclisi tam da bu sorulara cevap aramak, sorunlara çözüm üretmek ve problemleri bertaraf etmek adına bir araya gelmiştir. Sözümüz Var Meclisi aslında halkın ta kendisi, halkın iradesinin tecellisi, halkın, kendi kaderini kendi ellerine almış hali, siyasi parti genel merkezlerinin dayatmalarına karşı kendi inisiyatifini geliştirmiş, kararını vermiş bir oluşum. Samandağ’ı akıl, vizyon ve vicdanla yönetme arzusundaki insanların ortaya çıkardığı sağlıklı bir yapı.

Şimdi kendimize samimi sorular soralım:

  1. Suyumuz ne kadar sağlıklı? Ne şartlarda su içiyor ya da kullanıyoruz?
  2. Çöplerimiz nasıl bir düzende toplanıyor ve çevremiz ne kadar temiz?
  3. Yollarımız ne kadar kusursuz ve trafik yoğunluğuna ne derece elverişli? Sokaklarımız ne kadar düzenli?
  4. Sivrisineklerden duyduğumuz rahatsızlık ne boyutta, taşıdıkları hastalıklara karşı ne kadar tedbirli ve bilinçliyiz?
  5. Trafik ne kadar sağlıklı işliyor, trafik düzensizliğinin meydana gelen kazalardaki payı nedir?
  6. İlçemizde ki belediye hizmetleri kaç mahallemize, kaç caddemize, kaç sokağımıza eşit koşullarda ulaştırılıyor? Bu soruları bir düşünelim, bugüne kadar; Su sorunumuz çözülmüş müdür? Yol sorunumuz çözülmüş müdür? Çöp sorunumuz çözülmüş müdür? Kanalizasyon sorunumuz çözülmüş müdür? Trafik sorunumuz çözülmüş müdür? Aydınlatma sorunumuz çözülmüş müdür?

Sorularımıza devam ediyoruz; Mezarlıklarımız nerede? Taziye Evlerimiz nerede? Otogarımız nerede?

Sebze Halimiz nerede? Parklarımız nerede? Otoparklarımız nerede? Gençlerimizi gurbetten kurtaracak istihdam alanlarımız nerede?

Hani çukurdan, çamurdan, sinekten, kokudan, lağımdan, çöpten kurtulacaktık, ne oldu?

Hani Samandağ’ı birlikte yönetecektik? Hani şeffaf olacaktık, hani halkçıydık?

Çevre düzeni, insan sağlığı, huzur gibi yaşam standartlarımızı belirleyen alanlarda içine sürüklendiğimiz bu olumsuz şartların sonucu olarak hemen her evde bir kanser vakası, bir böbrek hastalığı sorunu ve çevresel şartlara bağlı daha birçok hastalık görülmektedir. Tüm bu koşullara ve sorunlara sebep olan ve çözüm üretemeyen zihniyetin, memleketi düzgün yönetmiş olduğuna, yönetmekte olduğuna ya da yönetebileceğine inanıyor musunuz? “Bı̇z İnanmıyoruz”

“Halkımızın Karşısına, 50 Somut Projeyle Çıkacağız”

Sözümüz Var Meclisi olarak biz buna inanmıyoruz ama geleceğe dair asla umutsuz değiliz.

Hiçbir kişisel beklenti içinde olmaksızın Sözümüz Var Meclisi olarak Samandağ’ın bütün sorunlarına vakıfız ve çözüm üretebilecek kabiliyete, güce, kadrolara ve arzuya sahibiz.

31 Mart seçimlerinde halkımızın karşısına, memleketin ve memleketlinin kaderini değiştirecek ve bu saydığımız sorunları ortadan kaldıracak olan 50 somut projeyle çıkacağız. Bu projeleri gerçekleştirmek adına da kendi başkan adayımız ve meclis üyesi adaylarımızla seçime DSP çatısı altında katılmaya karar verdik. Kıymetli Samandağ halkımızı Sözümüz Var Meclisi olarak, 31 Martta seçime girecek adaylarımızı birlikte belirlemeye, desteklemeye ve ilçemizin kaderini yeniden şekillendirmek adına birlik olmaya davet ediyoruz. Vereceğiniz destek ve oylar Samandağ’ın KADERİNİ değiştirecek” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi

Share
304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?