ÜST REKLAM

logo

reklam

İL İKİNCİSİ ASLI’YA, MÜDÜR KAPO’DAN ÖDÜL

   

Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aslı İncir kitap okuma yarışmasında İl ikincisi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo Aslı’nın başarısını ödüllendirdi.  Dün Samandağ Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen ödül törenine Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nazan Solak, Okul Öğretmenleri Mustafa Kemal Mart, Salih Esmer ve Müdür Yardımcısı Yasemin Beyaz katılım gösterdi. 

Meslek liselerinin günümüz eğitim sisteminde önemli bir yeri olduğunu söyleyen ve gösterdiği başarıdan dolayı Aslı’yı kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo konu üzerine bir açıklama yaptı.

Müdür Kapo açıklamasında; “Buraya Aslı’nın başarısından dolayı onu ödüllendirmek için toplandık.

“Ben meslek liselerini önemsiyorum’ ve meslek lisesi öğrencilerinin almış olduğu ödülleri bizzat başarılı bulduğum için direk takdimi, ödüllendirmeyi kendim yapıyorum. Samandağ genelinde 21 okul yaptık 2005- 2015’ten beri bunlardan ikisi meslek lisesi Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Adem Nural Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi bunları özellikle belirtmemin nedeni var şu andaki alım çevresine göre 9. Sınıflara yapılan kayıtlarda meslek liselerinde öğrenci kaydının azaldığını görüyoruz.

Bunun sebepleri tabi tartışılabilir ama genel anlamda bunun sebebi velilerimizin ve öğrencilerimizin kayıtta meslek liselerini tercih etmemekle kaynaklanıyor. (Çeşitli nedenleri vardır) ama gerçekte meslek liselerimizin başarısı, tartışılmaz derecede bizim için önemlidir. Hem kültürel hem akademik başarıları mevcuttur. Fiziki anlamda imkânlarımla sizlerle beraber hatta Perşembe günü saat 10 00 da Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu lisesinde meslek liselerini tanıtacağız. Türkiye genelinde de Hatay genelinde de meslek liselerine kayıt az maalesef ama Samandağ’da daha da fazla mesela geçen yıl meslek liselerine kayıt % 40 şimdi % 20. Fiziki yapısının akademik başarısı var aynı zamanda fiziki ortamlarında çok güzel olduğu görünecektir. Hem şu anda eğitim gören öğrencilerimiz hem de eğitim gören öğrencilerimizin iş olanağı da çok yüksektir. Öğrencilerimiz korkuyorlar buraya gelince meslek lisesinden korkuyor. Bu anlamda iş bulma olanağı da oluyor bu anlamda kızımızın Türkiye okuma yarışmasında il ikincisi olması anlamlı bizim için bu anlamda kendisini ödüllendirmek istedik.” ifadelerine yer verdi.

Ödül töreninin ardından ödül alan öğrenci Aslı İncir gazetemize duygu ve düşüncelerini anlattı.

İncir; ” Ödül aldığım için oldukça mutluyum. Bu başarıyı tek başıma elde etmedim. Beni destekleyen ve her zaman yanımda olan öğretmenlerime, arkadaşlarıma ve aileme çok teşekkür ederim. İlçemizi her anlamda temsil etmeye devam edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

Share
729 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?