ÜST REKLAM

logo

reklam
09 Şubat 2017

İKİ ÖNEMLİ METEOROLOJİK UYARI!

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü ilimizi de etkisi altına alacak iki önemli konu hakkında vatandağı uyardı. Dün yapılan uyarıda, Gaziantep, Kilis ve Hatay çevrelerinde, bugün itibari ile gerçekleşmesi beklenen toz taşınımı olayı ve fırtınaya karşı vatandaşların tedbirli olunması istendi.

Gaziantep, Kilis ve Hatay çevrelerinde, yarın toz taşınımı beklendiği bildirildi.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarıda, bu sabah saatlerinden gece geç saatlere kadar Gaziantep, Kilis ve Hatay çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor.

Açıklamada, görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, sağlık sorunları, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Rüzgarın bölgemizin kıyı kesimlerinde (Adana, Mersin ve Hatay kıyıları) ile Osmaniye, çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar (40-60 km/s) yer yer fırtına  (60-75 km/s) şeklinde eseceği ve akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmesi vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Haber-Foto:Haber Merkezi

 

 

 

Share
733 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?