İKİ GÜNÜ EŞİTLEMEK BİLE ARTIK HAYAL OLDU « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

İKİ GÜNÜ EŞİTLEMEK BİLE ARTIK HAYAL OLDU

Bu haber 10 Ocak 2020 - 12:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gönül ister ki hep olumlu şeyler yazalım. Kimsenin moralini bozmayalım ama bu günümüz yarınımız hakkında ciddi endişeler taşıyor ve hiçbir düzelme emaresi görmüyorsak, elbette ki gerçekleri dile getirmek, rayından çıkmış olan treni yeniden rayına sokmak için tavsiyelerimizi ifade etmek boynumuzun borcudur.

Birilerinin yaptığı gibi yanlışları görmezden gelip yanlış yapanların şakşakçılığını yapıp hızla yaklaştığımız kötü sonun oluşturacağı deprem ve tusunamileri gizlemeye çalışabiliriz ama bunun kime ne faydası olacak ?

Son mesajın tebliğcisi, son elçi, son peygamber kendisini takip edenlere ve kıyamet sabahına kadar edecek olanlara yüce bir ufuk çiziyor  ve yüksek bir hedef belirliyor. İki günü eşit olan zarardadır her yeni günü bir öncekinden bir adım daha önde bitirmeyi hayatı bir hedef olarak önümüze koyuyor. Her yeni günü bir önceki günden daha verimli, daha dolu dolu, daha kazançlı tamamlamayı tavsiye ediyor. Her yeni gün eğer bizim için bir önceki günden daha kazançlı geçmiyorsa hem maddi anlamda hem de manevi anlamda özellikle bilgi dağarcığımıza yeni yeni bilgi demetleri ilave ederek geçmiyorsa o günün zarar hanemize yazılacağımıza dikkat çekiyor. Öyle bir güne düştük ve öyle bir zaman dilimine rastladık ki, artık iki günü eşitleyebilsek eşit bitirebilsek mutluluktan nerdeyse uçacağız.

İki günü eşitlemek bile artık hayal oldu her gelen gün giden günü aratır hale geldi bu gün dünden daha çok talana uğruyoruz. Bu gün dünden daha çok yalana ve yalancılara teslim oluyoruz. Bu gün dünden daha çok kaynaklarımızı ve servetimizi küresel tefecilere kaptırıyoruz. Bu gün dünden daha çok genelliğimizi insan kaynaklarımızı küresel tuzaklara kurban veriyoruz. Bu gün dünden daha çok insanımızı özellikle kadınlarımızı ve geleceğimiz olan çocuğumuzu küresel terör çetelerine kurban veriyoruz. Bu gün dünden daha çok ahlaki erozyona uğruyor ve bizi biz yapan değerlerimizi kaybediyoruz. Her yeni günde önceki güne oranla insani ilişkilerimiz daha da zayıflıyor akrabalık ilişkilerimiz ve komşuluk ilişkilerimizi boğan her gün geçen günlere oranla maddi ve manevi birikimlerimizin güneş görmüş kar gibi eridiğine şahit oluyoruz.

Bu günümüz dünden daha kısa, daha az verimli ve kayıplar açısından kıyaslanmayacak derecede zararlı geçiyor. Sabahına uyandığımız her yeni gün düne göre daha çok acı haberler alıyoruz. Daha çok kayıplar yaşıyoruz daha çok soygunlara ve vurgunlarla muhatap oluyoruz. Keşke iki günü eşit bitirebilsek ne yazık ki o bile hayal oldu bizim için. Rabbim cümlemize her fırsatta hayırlı ve güzel şeyler yapmayı nasip eylesin sağlıcakla kalın.

Sabah ARSLAN  

Avatar
Sabah Aslandeneme@hotmail.com

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket