ÜST REKLAM

logo

reklam

“İKİ GENÇ KIZIMIZ HAYATA VEDA ETTİ”

“Öğrencilerimizin Yaşam Haklarına Sahip Çıkmalıyız”

CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Kurulu, Ukrayna’da eğitim gören ve hayatlarının baharında katledilen Buket Yıldız ile Zeynep Hüsünbeyi için bir açıklamada bulundular.

CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Kurulu adına açıklama yapan Başkan Yüksel Berber;

“Geleceğe umutla bakan iki Üniversite öğrencisi Buket Yıldız ile Zeynep Hüsünbeyi’nin öldürülmeleri bizleri derinden üzdü. İleri görüşlü ve aydın bireyler yetiştirmek vatandaşlara ne kadar özgürlük tanındığıyla doğru orantılıdır. Sadece ileri görüşlü bireyler yetiştirmek değil aynı zamanda yaşamını idame ettirmek ve haklarına sahip çıkmak için de insanlara özgürlük tanınmalıdır. Bu düşünceyle sadece Ülkemizde değil bütün dünyada kızlarımızın ve kadınlarımızın özgür yaşamasını diliyoruz.

Kadın cinayetlerine dur demeliyiz. Suçlu bir an önce hak ettiği cezayı almalıdır. Öğrencilerimizin yaşam haklarına sahip çıkmalıyız. Türkiye’nin Eğitim kalitesinin biran önce düzelmesi ve beyin göçünün biran önce çözüme kavuşması temennisiyle CHP Samandağ Kadın Kolları adına Ukrayna’da öldürülen Buket Yıldız ile Zeynep Hüsünbeyi’ne Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz” dedi.

Haber: Aslı Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi

 

 

Share
486 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?