HÜLOĞĞĞĞ’GİLLER-2 « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

  HÜLOĞĞĞĞ’GİLLER-2

Bu haber 16 Mart 2017 - 9:53 'de eklendi ve 2.797 kez görüntülendi.

 

 

*    *    *    *

Geçtiğimiz günlerde bürokratik anlamda Hollanda’ya trip üstüne trip atıldı.

Bürokrasinin attığı triplerinden sonra “Hüloğğğğlar” dayanamayıp Hollanda’yı protesto etmek için;

Portakal bıçakladılar,

Lale kestiler,

Sırf “Hollanda ineği” deniyor diye İneklerini kestiler,

Daha önce de “Yavudi” İsrail’i protesto etmek için;

Kola döktüler,

Cips döktüler. Oysa ki ”Yavudi” İsrail ile ticarete devam ediliyor.

Peki Almanya’yı Mercedes marka araçlarını yakarak neden protesto etmediler?

Çünkü yemez! Boru mu bu? Değil tabii ki, Mercedes araba bu!

*    *    *    *

Bunlar yetmedi, Twitter hesaplarından sataşacak Hollandalı yetkili aradılar, kime çattılar dersiniz? Sırf soyadı Hollanda’ya benziyor diye Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ye çattılar ?

Bu da yetmedi daha önce yapılan Rus protestolarında Rus Başkonsolosluğuna gidileceğine bayrak benzerliğinden dolayı Hollanda Başkonsolosluğuna gittiler.

Bu sefer hedefteki ülke Hollanda olmasına rağmen Hollanda başkonsolosluğu yerine yine bayrak benzerliğinden bu sefer Fransa Başkonsolosluğu önüne gidilerek Fransa bayrağı yakıldı, lale kesildi, portakal sıkıldı; itibar düzeltildi akıllarınca!

*    *    *    *

Yaşanan bu kaza(!)lardan sonra aynı hatalara düşüp rezil olmamaları için bir de protesto rehberi oluşturdular. Bu rehberi, milliyetçi histerilerle Hüloğgillerle dış meselelerde aynı çizgiye gelen Sözcü Gazetesinin internet sitesi yayımlamış; http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/hollandayi-protesto-rehberi-eylem-yapmadan-once-bu-haberi-okuyun-1731779/ link bu.

*    *    *    *

Neyse, Türkiye’nin ekonomik anlamda bulunduğu konum ve protesto ettikleri, diklendikleri ülkelerin ekonomik düzeyleri arasındaki uçurum bu meselelerden daha önemli.

Türkiye’de vatandaş 1404 lira maaş alıyor(alabiliyorsa tabii), 700 lira ev kirası ödüyor, ev de kutu kadar. çocuklar da cabası, okul masrafları da var, 1404 lira 1 haftada bitiyor, Avrupa’da kişi başına aylık 10 bin dolar civarında düşerken, Türkiye’de ise kişi başına aylık 350 dolar düşüyor; sonra ”Avrupa bizi kıskanıyor” diyorlar.

Sadece tarım ihracatı yıllık 84 milyar euro olan Hollanda, yıllık toplam 1 trilyon 207,5 milyar euroluk ihracat yapan Almanya neyimizi kıskanacaksa artık bilemiyorum.

*    *    *    *

Hüloğgillerin bir de İran ile ilgili klasik bir söylemi var; İran’ın yönetim şeklinden dolayı ”İran gibi olmayacağız” cümlesini her fırsatta kullanırlar.Oysa ki İran gibi olmamız zaten mümkün değil, çünkü İran kendi savaş uçağını, tankını, nükleer olsun olmasın hava savunma sistemlerini üretebilecek bir konuma geldi. Biz ise hala emekliye yapılan 30 kuruşluk zammı, sakız orucu bozar mı, osuruktan teyyareleri tartışır durumdayız.

Neyse Ovropo bozo koskonoyor!

 

Evgin Dağdeneme15@hotmail.com