HÜKÜMETİ GÖREVE DAVET ETTİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HÜKÜMETİ GÖREVE DAVET ETTİ

Bu haber 06 Haziran 2020 - 13:44 'de eklendi ve 570 kez görüntülendi.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Kamacı Konuştu; Bu Konu Sadece İşçi Meselesi Değil İşin İçinde Çiftçi De Var…

Hatay Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu’nun mevsimlik işçilerin (ırgatların) yevmiyelerini belirleyen karara imza atmalarının ardından belirli kesimler ve kişiler tarafından gelen yorumlar üzerine Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı bir açıklamada bulundu.

Bu duruma sadece işçi tarafından bakılmaması gerektiğini çiftçinin de yokluk içinde olduğunu birinin diğerini besleyebilmesi için onunda para kazanıyor olması gerektiğini ifade ederek bu noktada Hükümeti göreve davet ettiklerini belirtti.

Oda Başkanı Kamacı konu üzerine yaptığı açıklamada; “bu konuda söyleyecek çok şey var. Bu durum sadece işçi meselesi değil, aynı zamanda emek harcayan üreten çiftçi de bu işin içerisinde. Biz bu konuda ne yaptığımızı biliyoruz. Bu noktada çiftçinin yokluk içinde olduğunu, parasız olduğunu desteklenmez ise gıda üretiminin aksayacağı işçilerin işsiz kalacağı vs. mesajını verdik.  Bu konu üzerine Pazartesi günü basın açıklaması yapacağız. İşçilerde Yanımızda olacak.

Burada yanlış politikalar yüzünden eleştirilmesi gereken hükümet olmasına rağmen hükümetin yerine çiftçi sömüren faşist işveren olarak konumlandırılıyor.

Bu konuda Ziraat Odalarının kararı hükümsüzdür, sadece tavsiyedir uyulması zorunlu değildir. Birbirlerinin kardeşi olan iki emekçi ve mağdur kesim var ortada. Çiftçi ve işçi ikisi de Türkiye’nin mevcut durumundan mağdurdur. Birinin diğerini besleyebilmesi için onun da para kazanıyor olması gerektiğini vurguluyor ve Hükümeti göreve davet ediyoruz.

Burada iki şık var Ya çiftçi üretecek işçiye iş verecek ya da Çiftçi oturacak işçi işsiz kalacak. Bu noktada üretimin devamı için Hükümetin el atması amaçlanıyor” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı