"HUKUKİ, VİCDANİ VE AHLAKİ DEĞERLERİ HATIRLA, ÇÖZÜM ÜRET" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“HUKUKİ, VİCDANİ VE AHLAKİ DEĞERLERİ HATIRLA, ÇÖZÜM ÜRET”

Bu haber 14 Haziran 2017 - 9:08 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

 

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, dün gazetemize konuştu. Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifine yöneltilen saldırıları kınayan açıklamasında Kamacı, Nefes Almak İstiyorum  İnsiyatifinin siyasi bir oluşum olmadığın dikkat çekti. Kamacı,  ilçede parkı yapıp yapmamanın Belediye’nin isteği ve arzusuna kalmış bir iş olduğunu hatırlattı.

Oda Başkanı Kamacı, konuşmasında “Değerli Samandağ halkı; Bilindiği üzere bugünlerde Samandağ’ın en sıcak gündemi eski balıkçı çarşısının yerinin bina mı park mı olmalı tartışmalarıdır.

Ben Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifinde gönüllü  yer alanlardan biriyim eski balıkçı çarşısı ile eski askerlik şubesi yerinin  mağduriyetsiz bir şekilde çözüme kavuşturularak Samandağ halkının düşünce yapısına uyumlu geniş bir kent alanı olmasını isteyen on binlerce insandan biriyim.

Değerli Samandağ Halkı, Nefes Almak İstiyorum  İnsiyatifi siyasi bir oluşum değildir.

Nefes almak istiyorum  insiyatifi, Samandağ İlçesinde yaşayan duyarlı ve memleketini seven İlçesinin ilerlemesini ve hak ettiği yere ulaşmasını isteyen benimseyen muhtelif siyasi düşünceden oluşan bir topluluktur.

Nefes almak istiyorum  insiyatifi, iddia edildiği gibi eski balıkçı çarşısında hissesi bulunan vatandaşların dükkanlarını veya haklarını gasp ederek park yapmayı arzulayan bir düşüncede katiyen katiyen değildir.

Bilakis onların hisseleri üzerinden RANT sağlamaya çalışan, PARA  aklamaya çalışan sorumluluğundan kaçarak hisse sahiplerini kışkırtan verdiği beyanatlarda halkı birbirine düşürmek isteyen sorumluluğundan kaçan Belediye Başkanı ve projelerinden korumaya çalışan bir yerde durmakta olduğunu düşünüyorum..

Değerli Samandağ Halkı ve değerli hisse ve hak sahibi ortaklar:

Nefes almak istiyorum  insiyatifi ile onlara imza veren on binlerce Samandağlı kendilerini yöneten BELEDİYE MECLİSİNDEN  Belediye bütçesinde bulunan hakları ile söz konusu yerin  kamuya yani halka ait olan %60 hisseleri mukabilinde sizleri mağdur etmeden o yerin parka dahil edilmesini talep etmektedir.

Bu talebin haklı ve masum olduğunu düşünmekteyim.

Bu parkı yapıp yapmamak Belediye’nin isteği ve arzusuna kalmış bir iştir.

Siz %40 hak ve hisse sahibi emekçi kardeşlerim sizler  %40 hisseye tekabül eden yerinizi  BELEDİYE’den talep ediyorsunuz.

Bu talebinizi yapıp yapmamak BELEDİYE’nin isteği ve arzusuna bağlıdır.

Bizim ve sizin hakkımızı  arayacağınız mercii Belediye Meclisi ve Belediye Başkanıdır.

Nefes almak istiyorum  insiyatifi ve onlara imza veren on binlerce vatandaş değildir.

Sizleri bu yönde kışkırtanları esef ile kınıyorum.

Sayın NEHİR, Nefes almak istiyorum insiyatitifi ve on binlerce imzacının istekleri olan parka ulaşabilmek için hisse sahiplerini ikna etme gibi bir görevleri olmadığını hatırlatırım,

Aklımız, bilgimiz ile alay etmeye kalkışma. Bu sorumluluk ve karar senin elindedir.

Bu sorumluluğundan kaçarak halkı birbiri ile kavga ettirme çabanı İlçemiz halkının  toplumsal barışını  bozma girişimlerini esef ve şiddetle kınıyorum.

Belediye Meclisinin başlıca görevi ve  hedefi yönettiği halkın yaşam  kalitesini sağlamak, yaşamı kolaylaştırmak ve yönettiği kenti ileriye dönük modernize edecek plan projeler üretmek ile halkına çağdaş yaşanabilir bir kent oluşturmak olmalıdır.

Belediye Meclisinden evvela üstlendikleri halkın emaneti olmak üzere hukuki, vicdani ve ahlaki değerleri hatırlayarak çözüm üretmelerini bekliyoruz” dedi.

Haber-Foto:Ali Doğru