logo

reklam

“HUKUK DIŞI GÖZALTILAR, TOPLUMDA  BÜYÜK TEPKİLERE  YOL  AÇMAKTA”

 

HDP  İl Eş  Başkanları  Sultan Başaran ve Kerem  Nalbant, şafak operasyonu üzerine açıklamada bulundular.

Yapılan açıklamada, “Yine Şafak operasyonuyla uyandık.  Kentimiz Hatay   Samandağ ilçesinde. Afrin savaşına hayır dedikleri i için aralarında HDP Samandağ ilçe yöneticimiz    Necati Doğruel, SYKP  Samandağ   İlçe  Eş   Bşk    Yusuf  Kimyon, CHP Eski ilçe  Bşk  İbrahim  Aydoğan, Samandağ  Eğitim Sen temsilcisi başkan ve barışsever eğitimciler gözaltına  alınmışlardır.

Bizler HDP olarak  polisin hukuk dışı gözaltı  terörünü   kınıyoruz. Gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmalarını  talep ediyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminden  sonra AKP ve  MHP el ele  vererek  hukuk devleti  namına ne varsa adım  adım  tasfiye edip  ülkemizde, bölgemizde savaşı  tırmandırarak  toplumda  bir korku İmparatorluğu  oluşturmaya  çalışıyorlar. Koşullar ne kadar  ağır olursa olsun,  politikalarına  boyun eğmeyeceğiz.  İtaat etmeyeceğiz. Bir buçuk yılı aşkın  süredir  kendimizde polisin  rutine bağladığı  hukuk dışı gözaltılar, toplumda  büyük tepkilere  yol  açmaktadır.  Bilinmelidir ki; baskıyla, zorla bireyleri  düşüncelerinden  vazgeçirmeye çalışmalarının   adı  faşizmdir.

Bu güne  kadar  baskıyla şiddetle  ve yasaklamalarla yönetilen hiçbir Ülkenin gidişatı  iyi olmamıştır.

Ülkemizin   geleceği  baskılarla,  yasaklamalarla, göz altılarla   inşa edilemez.

Asıl geleceğimiz  Barışta, Demokraside, Özgürlüklerde  ve  gerçek hukuk Devleti   normlarla inşa edilmelidir. HDP olarak her daim  ölümlere karşı  yaşamı, savaşa karşı  barışı  savunmaya devam edeceğiz” dendi.

                                                                                                                                                                                                                       Haber Merkezi

 

 

Share
216 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?