“HİÇBİR ANNEYİ ÇARESİZLİĞİYLE BAŞ BAŞA BIRAKMAYIN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“HİÇBİR ANNEYİ ÇARESİZLİĞİYLE BAŞ BAŞA BIRAKMAYIN”

Bu haber 03 Haziran 2022 - 15:39 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

SMA hastası Nefes bebeğin hayat mücadelesine destek olmak amacıyla sürekli bağışta bulunan ve ismini vermek istemeyen bir Anne, mektup yazarak duygu ve düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı.

Zamanlarının çoğunu hastanelerde geçiren Yeşil ailesine ve Nefes bebeğe destek olmak bütün vatandaşların duyarlı olması gerektiğini ifade eden genç anne mektubunda; “Sizin gözünüzde çok küçük gözüken bir miktar bir başkası için çok güzel şeylere vesile olup çok güzel dokunuşlar yaratabilir. Maddi durumumuz değil bakış açımız belirliyor yapacağımız yardımı. İnsan ne kadar kazanırsa kazansın ihtiyaçları bitmiyor. Borçları da devam ediyor. Fakir olduğumuzu o yüzden kimseye yardım edemediğimizi düşünüp avutmayalım kendimizi, bu yalanın arkasına saklanmayalım. Ben daha 23 yaşında 2 çocuk annesi genç bir kadınım. 6 yıllık evliliğime rağmen bir evim bile yok henüz.

Ne bir araba ne lüks bir telefon. 2 oğluma da doğduklarından beri ikinci el giysi giydiriyorum. Borçlarımız bitmiyor bir türlü, bitse de kira derdine düşüyoruz hemen. Bunları anlatma sebebim kendini fakir sananların bile elinden geldiğince bir şeyleri vermesi, verebilmesi. Zengin olsam şöyle yardım yapardım şöyle verirdim, şöyle ederdim diye konuşup duruyoruz bir baltaya sap olamadan taşın altına elini koyamadan. Çocuklarımın bir aylık aburcubur masrafını gözden çıkarıp ufacık da olsa bir yardım yapabileceğimi düşündüm. Başka çocuklar ekmek yiyemiyorken benim çocuğumun pasta yememiş olması o kadar da büyük bir sorun değil. Şımarıkça alıp durduğu oyuncaklardan birazını eksiltip başka bir insanın yarasını sarabilirsiniz.

Ben buradan bu yazıyı okuyan herkese özellikle annelere sesleniyorum yardıma ihtiyacı olduğunu gördüğünüz her çocuğu kendi çocuğunuz yerine koyup bir de o gözden bakın. Oğluma kanser teşhisi koyulmuştu birkaç yıl önce, hiç unutamıyorum hastalığından ötürü değil de tedavi masraflarını karşılayamayacağımdan ötürü ağladığımı. Hiçbir anneyi çaresizliğiyle baş başa bırakmayın. Yüzlerce lira döktüğünüz o makyaj malzemelerinden ödün verip çok büyük yardımlar yapabilirsiniz. Bu isteğe bağlı yaptığımız bir iyilik değil, insani görevimizdir. Ertelemeyin. Şimdi değilse ne zaman?” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı