ÜST REKLAM

logo

reklam
15 Kasım 2016

HGS, MAĞDUR ETMEYE DEVAM EDİYOR!

hgs

Kısa adı HGS olan Hızlı geçiş sistemi oto yol ve köprülerdeki kaçak geçişlerde kestikleri cezaları neredeyse 1 yıl sonra ruhsat sahiplerine gönderiyor. O zamana kadar araç 2. 3 el değiştiriyor. Cezaların zamanında değil de geç geldiğinden dolayı mağdur olduklarını dile getiren ilçemizin Oto Alım Satım işletmelerinden Hikmet Oto sahibi Hikmet Suadiye, konu ile ilgili Gazetemize açıklamada bulundu.

HGS, MAĞDUR ETMEYE DEVAM EDİYOR!

Karayolları Genel Müdürlüğü HGS-OGS sistemindeki yoğunluk nedeniyle telefon faks ve mail ile ulaşamadıklarından dert yanan Otomobil sahipleri ve oto alım- satıcıları HGS’ye tepkilerini dile getirdiler.

Suadiye, HGS cezalarının geç bildirilmesi üzerine yaşadıkları mağduriyeti dile getirirken 2014 yılında sattığım aracın cezası 2.5 yıl sonra bana geliyor. Sistemlerinin geç çalışmasından ve cezaların geç işlemesinden dolayı kesilen para cezaları sürekli eski ruhsat sahiplerine geliyor. Şirket sahipleri olarak bu durumda ciddi anlamda mağdur oluyoruz. Gerek şahısların gerekse şirket sahiplerinin banka  hesaplarına rehin konulmakta faiz üstüne faiz işlenmekte. Postaneye gidiyoruz “bir şey yapamayız” bankaya gidiyoruz ”bir şey yapamayız” diyorlar, maliyeye yönlendiriyorlar maliyede bizim faizleri silme, cezadan indirim yapma gibi bir yetkimiz yok, sistem izin vermez deyip Karayolları Genel Müdürlüğüne yönlendiriyorlar. HGS-OGS’yi arıyoruz telefonlarına ulaşılmıyor, mail atılmıyor faksları çalışmıyor. Tarafımıza PTT ile gönderilen idari para cezalarında şu açıklama yer alıyor “Şu tarihlerde araç adınıza kayıtlı değilse satış sözleşmesi ve evraklarınızla şuraya başvurun” deniliyor, ancak verilen adres ve telefonlara bir türlü ulaşamıyoruz. Bu konuda yetkililerimizden  acilen çözüm bekliyoruz” dedi.

Share
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?