HGC BASIN MÜZESİNE YOĞUN İLGİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

HGC BASIN MÜZESİNE YOĞUN İLGİ

Bu haber 14 Mart 2018 - 8:52 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin(HGC) restore ettirdiği tarihi binada yer alan Basın Müzesi, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Gazetecilik ve Habercilik Bölümü öğrencilerinden ilgi gördü.

Her hafta farklı grup öğrencilerin ziyaret ettiği basın müzesinde yer alan eserler, öğrencileri adeta büyüledi. Öğrencilerin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten HGC Başkanı Ahmet Yetişen, öğrencilere ışık tutmaktan oldukça mutlu olduğunu dile getirdi.

Sevinç Ve Gurur Yaşıyorum

Yetişen yaptığı konuşmada; “Gençler bizim geleceğimizdir. Gazeteci adayı kardeşlerimize ışık tutabildiysek onlara yol gösterici olabildiysek ne mutlu bize. Yeni binamızın restoresiyle birçok konuda kendimizi gösterme imkânı bulabildik. Benim en çok istediğim, hayal ettiğim Cemiyetimizin halka açık kullanılmasıydı. Şimdilerde ise bu hayâlımın gerçekleşmesinin sevincini ve gururunu yaşıyorum” dedi.

İlçe tanıtımı için kitapları müzemize bağışlayın!

Belediyelere çağrıda bulunan HGC Başkanı Ahmet Yetişen: “Bizler basın müzemizde birçok eseri sergiliyoruz. Tabii ki bunlar yetersiz. Daha çok kaynak oldukça müzemiz zenginleşecektir. Bu amaçla İlçe belediyelerimizden ricam ilçe tanıtımlarında kullanılmak üzere ellerinde olan kitapları basın müzemize bağışlamalarını istiyorum. Bu tanıtım kitaplarını müzemize bağışlamalarının İlçeleri için de oldukça önem arz edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi