ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Mart 2017

“HER TÜRLÜ CEZA UYGULANACAK!”

 

Yoğunoluk Mahallesi Sürütme mevkiinde saat 16:30 sıralarında kaçak avlanma ile ilgili olarak yapılan devriye esnasında 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile yakalanan D.D isimli şahsın üzerinden avladığı 1 adet Kartal ölü olarak ele geçirildi. 

Orman Av Koruma ekipleri tarafından bir yırtıcı hayvan başına 7,500.00 TL idari para cezası ve kaçak avlanmaya 450,00TL olmak üzere toplam 7,950.00TL para cezasının uygulanarak, ruhsatsız av tüfeklerine el konulmuştur.

İlçemiz Kaymakamı Dr.Cahit ÇELİK konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu dönemde kaçak ve yasak avlanma kapsamında ellerinden gelen her türlü tedbiri alarak bu fiilleri işleyenlere her türlü cezanın uygulanacağını belirtti.

Ayrıca kesilen idari para cezalarının tahsili için icra dahil her türlü yasal yollara başvurulacağını açıklayan İlçemiz Kaymakamı Dr. ÇELİK, göçmen kuşların ilçemiz üzerinden geçmesinin ilçemiz açısından çok büyük bir zenginlik olduğunu, yapılan kaçak avlanmanın hem doğaya çok büyük bir zarar verdiğini hem de bir çok kuş türünün neslinin tükenme tehlikesini yarattığını ifade etti.

 

Share
637 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?