HER SALTANATIN ÖMRÜ 20 YIL OLMUYOR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HER SALTANATIN ÖMRÜ 20 YIL OLMUYOR

Bu haber 21 Haziran 2022 - 11:47 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

Mühendis Abdullah Cabaroğulları Yazdı
Sayın Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Seçimlerde sana destek çıktım, seninle çalıştım, yolunu Ehli- Beyt yolu bildim. Yanıldım.
Anladım ki yolun doğruluk ve hak yolu değildir. Yolumu yolundan, sözümü sözünden, özümü özünden ayırdım,
Şimdi, nasıl senden önceki seçilmişleri uyarmaya çalıştıysam seni de uyarmaya çalışıyorum.
Ancak hırs kulaklarını sağır, gözlerini kör etmiş, ne duyuyor ne görüyorsun.
Çevreni sarmış ailenin ve bir kaç zenginin ilgisi, pohpohlaması seni sarhoş ediyor.
Onlar seni alkışladıkça afyon almış müptelalar gibi başın dönüyor, gözlerin kayıyor, kendinden geçiyorsun.
Bu ilçenin kanını emen menfaat şebekelerinin dediklerine bakıp kendini dev aynasında seyrediyorsun.
Ama az kaldı, ailenin ve yakınında mevzilenmiş varlıklı küçük bir zümrenin seni kurtarmayacağını sen de göreceksin.
Yani bu sarhoşluk belki şimdi değil ama seçim döneminde geçecek.
İşte o zaman kulakların yeniden duyacak, gözlerin her şeyi yeniden görmeye başlayacaktır.
İnanmazsan Fuat Çay’a Mithat Nehir’e sor. Onlarda senin gibi mevki sarhoşuydu. Şak şakçılar etrafı boşaltınca ikisi de ayıldı. Ama onlar ayılana kadar, olan bu ilçe halkına oldu. Onlardan geriye harap bir ilçe ve yeni seçilmiş olanların çevresini saran şak şakçılar kaldı. Sanırım senin de bu ilçeye mirasın bu olacak.
Ama ben yine de uyarılarıma devam edeceğim.
Hasta umutsuz diye tedaviden vaz geçecek halimiz yok ya!
Sayın muhterem belediye başkanı ve Meclis Üyeleri, bundan dört ay önce işlerimden dolayı Uganda’ya gitmek durumunda kaldım. Bir Afrika ülkesinde şehrin ve yaşamın doğayla iç içeliği beni büyüledi.
O güzelliğin tadını çıkarmak için bir aylığına giden ben dört ay orada kaldım. Tâbi bu arada yaşadığım ilçeyi bu hale getirenlere binlerce lânet okudum.
Bu geri Afrika ülkesinde belediyeciliğin insanlara sunduğu hizmetleri görünce kendinden ve yaşadığım ilçenin hâlinden utandım.
Sana da, meclis üyelerine de tavsiye ederim, buraları iyi bilen yakın destekçin Aydın Duran ile gelip görebilirsin. İnan bana bunu yapacağını bilsem uçak biletini ben alacağım.
Şayet söz dinler de oralara gidersen bir kaç proje soyguncusu yakınınla sana teslim edilmiş ilçenin kutsal bütçesini lüzumsuz projeler için nasıl çarçur ettiğini sen de göreceksin.
Bir örnek vereyim;
Bu geri bırakılmış Afrika ülkesinde senin bir sene garanti ile yaptırdığın parke yollarını beş yıl süreli garanti ile yaptırıyorlar.
Yani senin anlaştığın gibi bu parke işi bir yıl garantiyle olmuyor.
Bu tür işleri yaptırırken bir yıl garantiye fit olmak yolsuzluğa fit olmak demektir.
Çünkü bir yıl garantiyle yaptırdığın yollara bir yıl sonra yaptırdığın onarım masrafları maliyetinin de üstünde harcamaları gerektiriyor.
Günümüzden binlerce yıl önce Roma, Bizans imparatorları döneminde yaptırılan taş parke döşeli yollar hala sağlam ve kullanışlı. Senin 21 yy da yaptırdığın işin garanti süresi bir yıl. Bu yolsuzluğa davetiye değil de nedir?
Senden rica etsem bu bir yıl garantiyle yaptırdığın parke işine bu güne kadar ne kadar ödeme yaptın o “çok sevdiğin halkına” açıklar mısın?
Dahası, idare ettiğin belediyenin, yolları parke döşeyen bir şirketin yaptığını yapamayacak kadar aciz olması sende utanç uyandırmıyor mu?
Böyle bir beceriye sahip olmak için ihtiyacın olan şey maliyeti yüz bin doları bulan bir parke işleme makinasıdır. Belediye olarak böyle bir makina almaktan aciz misiniz?.
Sizi bu ihale kollayan şirketlere mahkûm olmaktan kurtaracak olan böylesi makinaları almaktan alıkoyan nedir?
Gel senin yönettiğin bu belediyeye kredi karşılığı bu makinalardan bir kaç tane alayım.
Sözüm olsun, kefiliniz ben olacağım.
Bütün iş makinaları sizin çalıştırmanıza, üretimi yapmanıza bakar. Böylece bugün yaptığınız ödemelerden %40 tasarruf yapıp bu tasarrufla taksitleri ödeyebileceksiniz.
Dediğim gibi o makinaları ben size kendi kefaletimle alacağım. Var mısınız?
Dahası belediye çatısı altında bu alanda çalıştıracağın en az bir otuz – kırk işçi de olur. Yani o “çok sevdiğin Samandağlılar” için istihdam alanı da yaratmış olacaksın. Fena mı?
Gerçi işin bu kısmında bankamatik üzerinden çalışan yakınlarını çalıştırabilirsen tasarruf ikiye katlanmış olacak. Ama işin bu kısmı senin belediyeyi ve halkı düşünme kabiliyetine kalmış! Benden söylemesi!
Eminim o seni alkışlayan asalaklar çevrende azalmasın diye bu dediklerimi de dikkate almayacaksın.
Keyfin bilir!
Ama bu kayıtsızlığın böyle devam ederse senden de Fuat Çay ve Mithat Nehir’den geriye kalanlardan başka bir şey kalmayacak.
Unutma!
Her yanlışın ömrü AKP’nin ömrü kadar olmuyor. Her saltanat 20 yıl sürmez. Böyle bir şeye güveniyorsan güvenme derim.