ÜST REKLAM

logo

reklam

HER LİSAN BİR İNSAN…

UNESCO Yürütme Kurulunda 2012 yılında alınan karar üzerine tüm dünyada 18 Aralık tarihi Dünya Arapça Günü olarak kutlanmakta.  İlimiz genelinde, İlçemiz özelinde de bu durum farklı olmadı. 18 Aralık Dünya Arapça Günü İlçemizde etkinliklerle kutlandı. Arapça, özellikle bizim örf, adet ve kültürümüz için oldukça önem taşımakta dilimize sahip çıkalım.

Çok Dil Bilmek Hayatta Başarı Sağlar…

Anadilimiz Arapça dâhil daha çok dil bilen öğrencilerin; Duygu ve zekâ IQ seviyeleri, okul, sınav, üniversite, hayat başarıları daha sağlam oluyor. Çocuğunuzun ideali doktor, avukat, öğretmen, mühendis, esnaf, şoför, Çiftçi,  terzi, berber veya yurtdışı işçiliği vb ne olursa olsun Arapça dâhil çok dil bilmesi onun yararınadır. Her meslekten Arapça bilmek önem kazanıyor.

Anne- Baba Ve Öğrenci Velilerine…

Çocuklarımız okullarda RESMİ dilimiz güzel Türkçemizi ZATEN öğrenmek mecburiyetindedir. Gelişmiş Ülkelerin çocukları Anadilleri dâhil çok dil ile büyürken, anadillerimizi kendi kendimize yok etmek akıllı işi değildir. Arapça dâhil çok dil edindirmek olanağı varken bizim çocuklarımız için daha azına razı olmak gericiliktir. Her lisan bir insandır.

 

Share
161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?