“HER DURUMDA GURBETÇİLERİMİZİN YANINDAYIM” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“HER DURUMDA GURBETÇİLERİMİZİN YANINDAYIM”

Bu haber 07 Temmuz 2020 - 10:14 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Korona virüs salgınıyla birlikte memleketlerine dönmek için bekleyen Hataylılar kadar gurbet ellerde vefat eden vatandaşların cenazelerinin memleketlerine gönderilmesi de uzun, yoğun, meşakkatli bir süreç gerektirdiğini ifade ederek her durumda gurbetçileri yalnız bırakmadığını belirtti.

Konu üzerine açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Güzelmansur; “Hemşehrilerimizin Dışişleri Komisyonu üyesi olan, aynı zamanda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyon Üyesi olarak görev yapan CHP’li Güzelmansur, Bakanlığa ve Büyükelçiliklere en kolay ve en hızlı ulaşma imkanlarıyla, gurbetçi Hataylıların ve yakınlarının yüklerini hafifletiyor.

“Hataylı Merhum Mehmet Gülatan’ın Cenazesi Memleketimize Gönderilecek”

Son olarak, Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde vefat eden Hataylı Merhum Mehmet Gülatan’ın cenazesinin, Güzelmansur’un girişimiyle, bu gece memleketimize gönderileceği bilgisi paylaşıldı.

Güzelmansur yaptığı açıklanın devamında; “Dammam’da vefat eden kıymetli hemşehrimiz Merhum Adnan Keser’in de işlemlerinin hızlanması ve bir an önce cenazesinin memleketimize gönderilmesi temaslarım devam ediyor. Bunu da en sürede gerçekleştireceğiz. Ben Gülatan ile Keser ailelerine sabır ve başsağlığı,  vefat edene hemşehrilerime Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı