"HEPİNİZSE SAĞLIKLI VE HAREKETLİ GÜNLER DİLİYORUZ" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“HEPİNİZSE SAĞLIKLI VE HAREKETLİ GÜNLER DİLİYORUZ”

Bu haber 10 Haziran 2017 - 10:12 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

 

 

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Özlem Fırıcıoğulları Berrak, Dünya çevre günü etkinliği kapsamında gerçekleştirdikleri etkinlik sonrası açıklamada bulundu. Berrak, açıklamasında kısa bir süre sonra gerçekleştirecekleri 3. tur çağrısını yapacağını bildirdi.

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Özlem Fırıcıoğulları Berrak konuşmasında, “03 haziran 2017 Cumartesi Samandağ Cumhuriyet Parkından Meydan Tatil Köyünde düzenlediğimiz etkinlikte üç yüzden fazla katılımcımıza dağıttığımız “Leteks Malzemeden Yapılmış Non-Toxic Karekterli Çevre Dostu Uçan Balonlar” ını gökyüzüne uğurlayarak yaşanabilir bir  çevre özlemimizi dile getirdik.

Kulübümüze hediye edilen 14 adet kask ta bisiklet severlere dağıtılmıştır.

Başta ülkemiz olmak üzere dünyamız her geçen gün yaşanabilir olmaktan çıkmamalıdır.

Atalarımızda devir aldığımız temiz hava, içilebilir su, ekilebilir toprağı çocuklarımıza aynı güzellik ve temizlikte bırakmalıyız.

Mirasyedi durumunda olmamalıyız. Sadece kendi yaşadığımız dönemi değil çocuklarımızın da yaşayacağı dönemi düşünmeliyiz.

Hızla gelişen sanayimiz sadece üretim odaklı olarak gelişmemelidir. Aslında hayatımızı kolaylaştırdığımızı düşündüğümüz teknolojik gelişmeler dünyamızın ömrünü kısaltmamalıdır.

Sanayi ve teknoloji gelişirken doğa dengesi gözetilmelidir.

Sanayi sadece ürettiği ürünü düşünmemeli; atıklarını bulduğu en yakın göl, dere, deniz, toprak, nereyi bulursa, oraya dökmemelidir.

Sanayi ve teknoloji yatırımları, doğa ve çevreyi kirletmediği, doğadaki dengeyi gözettiği sürece insanlık için bir kazanımdır.

Bugün itibarı ile hareketli bir yaşam sağlıklı bir toplum için üçüncü etkinliğimizi yapmak üzere avan proje düzeyinde çalışmalara başlamış bulunmaktayız.

Yakın zamanda yeni etkinliğimizin gün güzergahını sevgili halkımıza müjdeleyeceğiz.

Hepinizse sağlıklı ve hareketli günler diliyoruz” dedi..

Haber-Foto:Ali Doğru