ÜST REKLAM

logo

reklam

“HEPİMİZ ‘HAYIR’ KAZANALIM”

 

Halkların Demokratik Partisi referandum çalışmaları kapsamında önceki gün İlçemizde gerçekleştirdiği Hayır çalışmasına basını ziyaretle devam etti. Bu kapsamda gazetemiz haber merkezini HDP Mersin Eski Milletvekili ve MYK Üyesi Çilem Küçükkeleş, HDP il eş başkanı Kerem Nalbant ve il yöneticileri Temim Salmanoğlu ile Seher Cevheroğlu ziyaret ettiler. 

Halk kazanacak ve Hayır sandıktan güçlü çıkacak.

Hayır, kampanyası kapsamında ilçe halkına seslendiklerini dile getiren Küçükkeleş, “referanduma eşit olmayan koşullarda giriyoruz. Partimiz Genel Başkanları içerde tutulurken, bu süreç adil ilerlemez. Biz Referandumun merkezinde Hayır’cıyız. 82 anayasasından kaynaklı en ağır bedelini ödeyen parti HDP oldu. Hayır’ın kazanacağına eminiz. Halk kazanacak ve Hayır sandıktan güçlü çıkacak.

Toplum AKP’nin anayasasına değil toplumun hukukunu onaylayacaktır. 17 Nisan aynı zamanda yeni bir anayasanın doğduğu gün olacaktır. Tüm halkımızın sandığa gitmesini ve verdiği oya sahi çıkmasını istiyoruz. Biz HDP olarak sandıkların bekçisiyiz”

HDP İl eş başkanı Kerem Nalbant, Anayasaların toplumu bir arada yaşatmanın “dermanı” olduğunu, müzakere ve istişareyle ortak paydalarda buluşularak yapılması gerektiğini dile getirerek “Figen Yüksekdağ Eş Genel Başkanımızın, Selahattin Demirtaş Eş Genel Başkanımızın, milletvekillerimizin içinde sözünün olmadığı, 6 milyon oy temsili olan HDP’nin sözünün, renginin yansımadığı bir anayasa, Türkiye’nin anayasası olabilir mi? Elbette ki ‘hayır.’ Olağanüstü hal rejimi, korku rejimi, korku cumhuriyeti ortamı içinde Türkiye’nin tümünü kucaklayan bir anayasa oluşturulabilir mi? Elbette ki ‘hayır. Bu paket olsa olsa demokrasinin de özgürlüğün de bir arada yaşama arzusunun fermanıdır. Bu paket derman değil fermandır. Bu paket maya değil tuzun kokmuş halidir. Tuzun kokmuş haline ‘hayır’.”

“12 Eylül ruhunun yeniden hortlatılmak” istendiğini savunan Nalbant, “12 Eylül askeri cuntasından günümüze değin bin bir emekle, mücadeleyle elde etmiş olduğumuz bütün kazanımları yok edip bir kez daha cunta anayasasının ruhunu dipdiri hale getiriyorlar” iddiasında bulundu.

AK Parti’nin 7 Haziran’da ortaya çıkan iradeyi yok saydığını öne süren konuşmasında HDP İl Eş Başkanı Nalbant, “AKP, bu referandum ile ‘vesayet bitecek, istikrar gelecek’ diyor. Vesayet halkın yönetimde hiçbir yerde olmadığı rejimlerde olur. Bugün AKP’ye göre Sayıştay vesayet, Merkez Bankası vesayet, AKP’nin ülkeyi talan etmesinin önündeki her bürokrat her kamu uzmanı vesayet. Diledikleri, kurumsal her denetim kalksın, Meclis ortadan kalksın, yargı ortadan kalksın ve ülkeyi yalnızca ‘ben yöneteyim’…İşte bunun adıdır vesayet. Ülkede tek adamı vasi ilan etmek istiyorlar. Onların ‘evet’ için söyleyecekleri bundan başka tek birşey yok.

Biz, AKP’nin bize dayattığı tek adam sistemine karşı Hayır’ın sandıktan çıkması için mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Bu konuda Hatay umut vadediyor. İlçelerde yaptığımız çalışmalarda bunu gördük. İktidar evet kampanyasını devletin tüm imkânlarıyla yapıyor. Biz tüm bunlara rağmen halka gerçeği anlatmaya kendi imkanımızla yüreğimizle anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
900 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?