ÜST REKLAM

logo

reklam

“HEP VAAT VAR AMA İCRAAT YOK”

Samandağ Esnaf Meclisi geçtiğimiz hafta esnaflarla bir araya gelerek Samandağ’ın sorunları üzerine bir toplantı gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda genel olarak Suudi Arabistan işçiliğinin bitireceği, Arsuz yolunun açılacağı, sebze hali, üniversite vb. Samandağ’ın birçok sorunu ele alındı.

Samandağ’ın bütün sorunlarının konuşulduğu toplantıda ilk konuşan Koray Sakallı; “Bu ilçe bu hale geldiyse para sirkülasyonu sağlayacak bir çarkın oluşturulmamasından kaynaklanıyor. Daha önce mandalina 2 buçuk lira satılırken şimdi 50 kuruşa zor gidiyor. Her seçimde yerel yönetimler hep vaatlerde bulunuyorlar. Suudi Arabistan işçiliğini bitireceğiz, yok Arsuz yolunu açacağız, yok sebze hali, yok üniversite hep vaat var ama icraat yok. 2011 yılında başlayan Suriye savaşıyla sınır ticaretimiz bitti. Daha önce bir nebze de olsa orası bizi ayakta tutuyordu. Şuan ise hiçbir tutunacak dalımız yok! Sorunların çözümü noktasında bütün oda başkanlarını davet ettim ama bir tek Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahil geldi. Bu anlamda Sait Bey’e teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

“Sorunlarının Çözümü Noktasında Birlikte Hareket Etmek Çok Önemli”

Sakallı’nın konuşmasının ardından Kerim Karaca; “İlçemizin oda başkanlarının da yanımızda olması gerekirken, davet ettiğimiz halde Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahil dışında hiçbir oda başkanının toplantıya katılım göstermemesi bizi oldukça üzdü. Samandağ’ın sorunlarının çözümü noktasında birlikte hareket etmek öncelikli hedefimiz olmalı. Hepimizin bildiği gibi

İlçemizin bir Üniversiteye ihtiyacı var. İlçemiz için elimizden ne gelirse yapmamız gerekiyor” İfadelerine yer verdi.

Konu üzerine Gazi Kazan’da konuşmasında, “İlçemizde üniversite mezunu olup da buraya tatil yapmaya gelen vatandaşlardan bir şey beklemeyelim bu ilçeye hiçbir katacakları yok. Dışarıdaki esnaflar bize Allah yardımcınız olsun diyorlar. Samandağ esnafı birbirine sahip çıkmıyor. Birbirimize sahip çıkmalıyız. Turizm Bakanlığı sahile mavi bayrak dikmiş. Tarım Bakanlığı deniz kıyısını tarım alanı ilan etmiş. Bu gençlerimizin yurtdışına mahkûm olması ve bu ilçenin gelişmemesi için bir politikadır. İlçemizin gelişmesi için hep birlikte çalışmalı ve elimizden geleni yapmalıyız.” Dedi.

“Artık Bir Şeyler Değişmeli”

Samandağ’ında değişimin olması gerektiğini ifade eden Saim Yalçın: “Herkes bu sağanak yağmurda buraya gelebilmişe bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyoruz demektir ve umutluyuz. Dolarla kiralara olan tepkiler nasıl bazılarına geri adım attırabildiyse bir şeylerin değişmesi mümkün demektir.” dedi.

“Tarım ve Turizm İlçemizin Can Damarıdır Ama…”

Samandağ’ında tarımın ve turizmin ifade edildiği kadar destek görmediğini belirten Ayhan Deniz:”Her seçimde her aday bu ilçenin can damarı tarım ve turizm der ama şuana kadar yönetime geldiğinde tarıma, turizme arar verir. Samandağ’ında yerel yönetimin Tarım ve Turizme zerre kadar katkısı yok, Bir Ovacık örneği var. Oraya bakın, devlet mi yaptı oradaki olanları!. Ovacık Türkiye’de marka oldu. Bizim Samandağ’ını seven bir yöneticiye ihtiyacımız var! O zaman belediye neden var? Muhtarlıklar neden var? Bunları kaldıralım ve burayı direkt Devlet yönetsin, Biz hizmeti Devletten isteyelim.” İfadelerine yer verdi.

Haber: Hasan Dadük

 

 

 

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?