HEM ÇALMAYA YELTENDİLER HEM SALDIRDILAR! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HEM ÇALMAYA YELTENDİLER HEM SALDIRDILAR!

Bu haber 07 Aralık 2021 - 15:31 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi.

Kömür çalmak isteyen Suriyelilere engel olmak isteyen karı-koca, Suriyelilerce fiziki şiddete maruz kaldı! Saldırıya uğrayan Süleyman Çivi ve eşi Seher Çivi, “onlara ilçemizde iş, aş ve ev verenler yanlış yapıyor” dediler.

Yeni Mahalle’deki olayda serada hırsızlık yapmaya çalışırken yakalanan Suriyeliler, bahçe sahibi Süleyman Çivi ve eşi Seher Çivi’yi darp etti.

İlçemize bağlı Yeni Mahalle’de mevsimlik işçi olarak Samandağ’a gelen Suriye uyruklu kişiler, bahçede hırsızlık yaparken yakalandılar. Bahçe sahibi, Süleyman Çivi ve eşi Seher Çivi kömürü çalmak isteyenlere engel olmaya çalışırlarken Suriyeli işçiler tarafından saldırıya uğradılar.

Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi olan Süleyman Çivi, konu üzerine yaptığı açıklamada; “biz kendi arazimizde seralarımız için kışa hazırlık yaparken Suriyeli işçilerin arazimizden odun ve kömür çaldıklarını gördük. Onları durdurmak için uyarmamızla birlikte bir kadının bağırdığını duyduk. Sonrasında ise o işçiler taşlar ve sopalar ile hem bana hem de eşime saldırmaya başladılar. Biz serada don için hazırlık yaptık. Onlar ise don için hazırladığımız odun ve kömürleri çalıyorlardı” dedi.

Çivi ailesinin yakınları Suriyelileri Samandağ’ında görmek istemediklerini ifade ederek konu üzerine; “biz onları burada istemiyoruz. Hiçbir şekilde onları kabul etmiyoruz. Onlara burada iş,aş ve ev verenler kesinlikle yanlış yapıyor. Bugün bize yarın bir başkasına yapılabilir bu olaylar. Lütfen Suriyelilere burada ne iş, ne aş ne de ev vermeyelim” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mahir Cebburoğlu da mahallelinin yanında bulundu. Cebburoğlu, “biz bütün Samandağ halkını aydınlatmalıyız. Çok zorunlu kalmadıkça iş vermeyin. İşe alacağınız zamanda İl Göç İdaresinden izin almanız gerekiyor. Ancak bazı arkadaşlar izin almadan çalıştırıyorlar. Nereden biliyorsunuz bu insanların hırsız olmadığını veya daha kötü biri olmadıklarını. İşte Süleyman arkadaşımız onlar tarafından hem soyuldu hem de darp edildi” dedi.

Süleyman Çivi’nin kızı ise konuşmasında; “biz ölümden döndük ama siz dönemeyebilirsiniz. Biz kurtulduk ama siz kurtulamayabilirsiniz. Onları aramızda istemiyoruz. Ağıza alınmayacak sözler söylüyorlar. Etraftaki insanların bağırışları olmasaydı annem ve babam kurtulamayabilirdi de. Bu burada kalmamalı. Emekçi, kendi halinde olan vatandaşların geldiği hale bakın” dedi.

Süleyman Çivi’nin eşi Seher Çivi; “Biz emekçiyiz. Yeter artık. Kendi evimizde bile rahat değiliz artık.” İfadelerine yer verdi.

Haber-Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı