"HEDEF ŞAŞIRTMA AMAÇLI SÖYLEMLER TALİHSİZLİKTİR" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“HEDEF ŞAŞIRTMA AMAÇLI SÖYLEMLER TALİHSİZLİKTİR”

Bu haber 24 Ekim 2017 - 8:39 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

 

İlçemizin gündemlerinden birisi haline getirilen Palmira tesisleri ile ilgi olarak CHP İlçe Başkanının 20.10.2017 tarihinde basına yansıttığı açıklama ile ilgili Selim Kamacı konuştu. Dün haber merkezimize konuşan Kamacı, açıklamayı talihsiz olarak değerlendirdi. ‘Nefes almak istiyorum inisiyatifinin içinde yer almamdan dolayı provoke edilmek istenen konu ile alakalı olarak cevap hakkımı kullanmak sureti ile halka doğruları açıklama gereksinimi doğmuş bulunmaktadır’ diyen Kamacı, İlçe Kaymakamı Dr.Cahit ÇELİK’in, Adaletli, ilkeli, eşitlikçi haktan ve halktan yana bir devlet adamı olduğunu hatırlattı.

Kamacı, “Değerli Samandağ Halkı

Palmira tesisinin yatırımcıları tesislerini inşa ederlerken inşaatlarının bir bölümünü yani 50 veya 100 m2’lik alanını kamuya ait araziye taşırmışlardır.

Bu taşırma Ali DİBO zihniyetinde yönetilen Belediye yönetimi ile Mühendis Amcanın yatırımcıları yanıltması, yalan söylemesi ve paralarını hortumlaması neticesinde olmuştur.

Yatırımcılara siz kamuya ait yani 130 bin Samandağlıya ait hazine arazisine inşaatınızı yapın biz var oldukça sizde de para oldukça size kimse müdahale edemez. Samandağını biz yönetiyoruz. Samandağ bizden sorulur diyerek güven vermişlerdir.

Ancak; Ali DİBO’cular Samandağ’ında Adaletli, ilkeli, eşitlikçi haktan ve halktan yana bir devlet adamı olan Dr.Cahit ÇELİK’in görev yaptığını unuttular.

Bu süre zarfında Kaymakamlık makamı görevi gereği işgal edilen söz konusu yer ile alakalı olarak Belediyeyi müteaddid kereler uyarmasına rağmen Belediye görevlerini yerine getirmeyerek görevlerini suistimal ve kötüye kullanmayı tercih etmiştir.

Bu arada yalan vaatler ile kandırılan yatırımcı Belediye yönetimi ile Mühendis Amca tarafından hem parası hortumlanmış hem de mağdur duruma düşmüştür.

Ayrıca;çok küçük ve çözümü kolay olan bir konu büyütülerek provoke edilebilecek bir konu haline getirilerek Halk ile Devleti karşı karşıya getirmek isteyenlere malzeme haline getirilmiştir.

Değerli Samandağ Halkı söz konusu Palmira Tesisleri ile ilgili olarak C.H.P İlçe Başkanı Kaymakama tevcihen nefes almak istiyorum insiyatifi ile görüşmelerde eski vergi dairesi yerinde bulunan % 18’lik hissenizden ferağat edeceğinizin açıklamasında bulundunuz aynı şekilde Palmira Tesislerinde bulunan kamu malını da kişiye bağışlayın veya işgale göz yumun talebinde bulunmaktadır.

Sayın C.H.P İlçe Başkanı ile Belediye Başkanı sizler aynı yerde Eski vergi dairesi yerinde kamuya ait halka ait %40’lık hisseyi halk yararına kullanmaz iken orası sizinmiş gibi davranırken Kaymakamlıktan kamuya ait olan bir yeri kişilere bağışlanması yönünde taleplerde bulunabilme hakkını ve cüretini düşünebildiniz mi?

Sayın C.H.P İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı

Sayın Kaymakamımızın Eski Vergi Dairesi yerinde bulunan %18’lik paylarını kamu yararına 130 bin Samandağlının faydalanacağı park projesi için tereddütsüz bağışlaması devlet adamlığına yakışan, ilkeli, haktan ve halktan yana tarafsız, adil bir davranıştır.

Sizler ise bu halkın bir parçası olmanıza rağmen böyle bir yaklaşımın yanından bile geçmek istemediniz.

Diğer bir yandan Palmira Tesisleri sahiplerinin yanıltması sonucunda işgal ettiği arazi kıyı şerit çizgisi dahilinde olması hasebi ile de Kaymakamlık tarafından zaten kamuya yani 130 bin Samandağlıya hizmet etmesi için bağışlanmıştır.

CHP’nin bütün Samandağ halkına hizmet etmesi için tahsis edilen arazinin kişiye yönelik bağışlanmasını istemesi veya işgale göz yummasını istemesi abesle iştigaldir. Bencilliktir, eşitliğe, adalete, hukuka, hakka aykırıdır. Diğer tarafta kalan halkı yok hükmünde saymaktır.

Durumdan pay çıkarmak üzere popülizm yapmaktır.

CHP’nin kaymakam beyden kamu mallarını kişilere özel bağışlanmasını istemesi ile kendi kendisini, ilkelerini, tüzüğünü, programını reddettiği anlamı taşımaktadır.

Açıklamalarının devamında Halk ile Belediye karşı karşıya getirilmek istenmektedir gibi doğrulardan ari sırf Belediye yönetimini savunma ve hedef şaşırtma amaçlı söylemler talihsizliktir.

Zira; olayların bu aşamaya gelmesinin sebebi ve sorumlusu ALİ DİBO zihniyeti ile yönetilen Belediye ile Mühendis Amcadır.

Bilakis Belediye ve Amca sorumluluklarından ve yaptıkları hatadan sıyrılmak amacıyla halkı Kaymakamlık Makamına karşı kışkırtma yoluna gitmekte olduklarını herkes görmüştür bilmiştir.

Görevlerini kötüye kullanmaları, yatırımcıyı mağdur etmeleri paraları hortumlamaları halkın huzurunu bozdukları yetmiyormuş gibi

Ayrıca; sanki Palmiranın hepsi yıkılacakmış gibi galeyan yapan halkı bu yönde kışkırtan da Belediye ve Amcadır.

ÇÖZÜM:

1-Bu meselenin bu aşamaya gelmesinin müsebbipleri olan ALİ DİBO ve şürekâları, yatırımcıdan hortumladıkları para ile birlikte yıkılması gereken bölümün yeni halini alana kadar olan bütün masraflarını kendi ceplerinden karşılamaları yatırımcının bütün mağduriyetlerini gidermeleri esastır.

2-Yatırımcı, Belediye Kurumu ile Mühendis amcayı dava eder. Hakkını yargıda arar”dedi.

Foto: Arşiv

Haber: Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films