HEDEF: SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI AİLE, SAĞLIKLI TOPLUM İNŞASI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

HEDEF: SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI AİLE, SAĞLIKLI TOPLUM İNŞASI

Bu haber 09 Mart 2017 - 8:36 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.

 

Samandağ İlçe Sağlık Müdürü Samandağ Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Bülent Ecevit HÜZMELİ, basın büromuza yolladığı açıklama ile Samandağ Toplum Sağlığı Merkezi’nde tüm vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet sunan Diyetisyen bulunduğunu hatırlattı.

Dr. Hüzmeli açıklamasında  “Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.Besinlerle alınan enerjinin (kalori) harcanan enerjiden fazla olması ve fazla enerjinin vücutta yağ olarak depolanması (%20 veya daha fazla) sonucu ortaya çıkan, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Obezite; vücut sistemleri (endokrin sistem, kardiyovasküler sistem, solunum sistemi, gastrointestinal sistem, deri, genitoüriner sistem, kas iskelet sistemi) ve psikososyal durum üzerinde yarattığı olumsuz etkilerden dolayı pek çok sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bu bağlamda Sağlıklı Birey, Sağlıklı Aile, Sağlıklı Toplum inşası için İlçemiz Atatürk Mahallesi Favvar Sokak 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi üstü Kat :3’te bulunan Samandağ Toplum Sağlığı Merkezi’nde tüm vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet sunan Diyetisyen bulunmaktadır”dedi..

Haber-foto:Ali doğru