logo

reklam

HEDEF, AZİZ SANCARLAR KAZANDIRMAK

      

Tekebaşı Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın Açılışını Gerçekleştirdi.

Kısa zamanda gerçekleştirdikleri faaliyetlerle Samandağ’ına örnek olan Tekebaşı Ortaokulu bu sefer de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışını gerçekleştirdi. Dün sabah saatlerinde gerçekleştirilen Bilim Fuarı’nın Proje Yürütücülüğünü Fen ve Teknoloji Öğretmeni Gizem MENGÜLLÜOĞLU gerçekleştirdi.  Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olduklarını ve Ülkemize özellikle de İlimize yeni Aziz Sancar’lar kazandırma hedefinde olduklarını belirten Okul Müdürü Ulaş AKDAĞ daha fazla projeyle fuarları geleneksel hale getirmek istediklerini belirtti. İlçemiz milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, proje çalışmasını tebrik etti.

Tekebaşı ortaokulunda Okulunda 4006 Tubitak Bilim Fuarı yapıldı. Fuar’a İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Samandağ Belediye Başkan Vekili İlmettin Dağ, Okul yönetimi, Öğretmenler, veliler, öğrenciler katıldı.

Bahar’ın gelmesiyle ortaokul ve lise düzeyindeki okullarımız şenlik ve bilim fuarı kapsamında yaptıkları çalışmaları çevrelerine gösterme, bilgi paylaşımları yapma imkânı buldular. Havaların güzel gitmesiyle birlikte çalışmalarını kendi okul bahçelerinde ziyaretçilerin beğenisine sundular. Bu projelerini açılan fuar kapsamında sergileme imkânı buldular.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, “Protokolün değerli üyeleri kıymetli meslektaşlarım ve sevgili öğrenciler bugün Tekebaşı Ortaokulu’nun öğretmen ve öğrencilerinin düzenlemiş olduğu 4006 bilim Olimpiyatları projesi açılışını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Hepiniz hoşgeldiniz.  2017-2018 eğitim öğretim yılı sonuna yaklaşmış olduğumuz bu günlerde öğrencilerimizin öğretmenlerimiz hazırlamış oldukları bu projelerde gelecekte bilim adamları, yani ülkemizin Aziz Sancar’ları yetiştirecektir. Benim buna inancım tamdır. Tekrar Bu projeyi hazırlayan ekibe öğretmen arkadaşlarıma öğrencilerime teşekkür ediyorum hepsine başarılar diliyorum Hayırlı uğurlu olsun”dedi.

Sözlerine Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada her şey medeniyet için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir” deyişiyle başlayan Okul Müdürü Ulaş AKDAĞ öğrencilerine bilimin önemini, bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlamaya çalıştıklarını vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti; “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm, Değerli Okul Müdürleri, Öğretmen arkadaşlarım, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler. TÜBİTAK’IN desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılış programına hepiniz hoş geldiniz.

“Okul Sadece Bilim Yuvası Değildir, Okul Bir Hayattır”

Tekebaşı Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerin gösterdikleri başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade eden AKDAĞ, “2016 yılında yeni binasında eğitim öğretime başlayan okulumuzu kısa zamanda bilim fuarı gerçekleştirme düzeyine getirmenin mutluluğu içindeyiz. Geçen hafta yaptığımız resim sergisiyle de okulun sadece bilgi veren bir yer olmadığını; sanatın, estetiğin, yaratıcılığın müziğin, sporun kısacası hayatın tüm renkleriyle yaşandığı bir yer olduğunu anlatmaya çalıştık.

Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını ve ülkemize yeni Aziz Sancar’lar kazandırmasını temenni ediyoruz.

Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarlarımızı geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Tekebaşı Orta Okulu öğrencilerinin müzik gösterilerini sunarak renk kattıkları Bilim Fuarı büyük bir heyecan ile sona erdi.

Haber-Foto: Hasan Dadük

Share
307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?