logo

reklam

HDP İLÇEMİZDE SAHAYA İNDİ

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay Milletvekili adayları Samandağ’da Seçim Bürosu açılışı ve esnaf ziyaretinde bulundular.

Adayları Abdullah Cömert Alanında, İlçe Başkanı Adnan Eryılmaz, HDP İlçe Yöneticileri Parti bileşenleri ve kalabalık bir kitle karşıladı. Abdullah Cömert Alanından Seçim bürosuna kadar yapılan yürüyüşte adaylar esnafı ziyaret ederek selamladı. Yürüyüş ada Cafe yanında bulunan seçim bürosunda son buldu.

HDP adayları  yürüyüş boyunca halktan ve esnaftan yoğun ilgi gördü. Büro açılışı sırasında milletvekili adayları, Barış Atay, Hülya Kavuk, Kerem Nalbant, Çetin Sakallı, Nihat Mirioğlu ve Naim Özbek birer konuşma yaptı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Adnan Eryılmaz “Biliyorsunuz önümüze baskın bir seçim koydular. Bu aslında onların korkularının bir göstergesi. Bir an önce bir baskın seçimle bu insanları, Türkiye Halklarını nasıl kandırabiliriz ve tekrar iktidar olabiliriz. Ama biz bu oyunu sizlerin sayesinde bozacağız. Sevgili Dostlar, biliyorsunuz biz 7 haziran’ da seni başkan yaptırmayacağız demiştik. Selahattin Demirtaş bunu meclisten iletmişti. Selahattin Başkana buradan binlerce selam gönderiyoruz. Kendisi aramızda yok. Seçim kampanyası yürütemiyor ama kalbi aramızda, ruhu aramızda biz de onun kazanması için elimizden gelen tüm gayrati göstereceğiz. Ona buradan binlerce selam iletmek istiyorum. Sevgili Dostlar, 24 Haziran’da HDP barajı geçtiği anda bu AKP iktidarının bittiği anlamına geliyor. Bu yüzden 1 oy 80 milletvekili diyoruz. 1 oyu çok önemsiyoruz. Bize 7 Haziranda, 1 Kasımda oy vermiş olan Sevgili Samandağ Halkından yanına bir oy alarak sandığa gitmesini istiyoruz. Çünkü az önce dediğim gibi 1 oy eşittir 80 milletvekilidir. Milletvekili adaylarımız burada onları sizlere tanıtmak istiyorum, 1. sıra adayımız Barış Atay arkadaşım, HDP biliyorsunuz aynı zamanda kadın partisidir, kadın milletvekili adayımız Hülya Kavuk aramızda. Kerem Nalbant arkadaşımız aramızda,.Yılmaz Bayram arkadaşımız Kırıkhan bölgesinden aramızda. Hepiniz biliyorsunuz önceki seçimlerde 10. sıra milletvekili adayımızdı ama 1. sıra adayı gibi çok çalıştı partiye büyük bir emeği var Çetin Sakallı aramızda. Genç bir arkadaşımız var aramızda HDP aynı zamanda gençlerin partisi Naim Özbek. Dostlar konuşmasını yapmak üzere ilk sözü Barış Atay’ a veriyorum. Hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

Barış Atay yaptığı konuşmada “ Dostlar, yoldaşlar, kardeşler hoş geldiniz. En son elde mikrofon bir ses aracından bağır bağır bağırırken yine gözaltına alındım. O yüzden çok bağırmayacağım. Bu gün 31 Mayıs bugün Gezi’ nin yıldönümü, öldürülen çocuklarımızın yıldönümü, bugün Metin Lokumcu’ nun yıldönümü, bugün Nurhak’ ta şehit düşenlerin yıldönümü bugün önemli bir gün ve seçime tam 25 gün var. Soru basit 25 gün sonra bu faşist iktidara tamam diyor musunuz, demiyor musunuz? Hayatımda gezip gördüğüm en güzel yerlerden biride bu Samandağ. Buralı değilim ama akrabalığımız var. Hemen ötede bir taş atımı ötede oturuyorum. Bu yüzden bu aramızdaki yakınlık, bu kardeşlik, benim için çok önemli. Sizler benim yanımda olduğunuz için gurur duyuyorum. Ama sizlere soruyorum bitirilen tarım politikalarının hesabını sormayacak mısınız? Size izin verilmeyen turizm politikaları için hesap sormayacak mısınız? Size vatan haini diyenlere hesap sormayacak mısınız? Bize her gün vatan haini diyorlar asıl vatan hainleri cemaat yurtlarında çocukların yanmasına göz yumanlar. Asıl vatan hainleri o çocukları taciz edenler.

Taciz edenleri koruyanlardır. Asıl vatan hainleri bu ülkenin bütün zenginliklerini hortumlayanlardır. Ve biz o vatan hainlerinden bu ülkenin yurtseverleri olarak hesap soracağız, hep beraber soracağız, mutlaka soracağız.” dedi. Ardından söz alan Kerem Nalbant “ Hepinizin de bildiği gibi 7 Haziranda ilk defa bir halk iradesi açığa çıktı AKP ve MHP kapalı kapılar ardında tekrardan savaşı başlatarak 1 Kasımda bir seçim önümüze koydu. Savaşı başlatmasının yegane sebebi vardı onu başkan yaptırtmayan Halkların Demokratik Partisini baraj altında bırakmaktı. Şu an yaklaşık 3 yıl geçmesine rağmen aynı akıl aynı senaryoyla önümüze çıkıyor. Bunların tekrardan amacı Halkların Demokratik Partisini baraj altında bırakmak. Tek adamcılığı, faşizmi, diktatöryal anlayışı bize dayatmaktır. Ben inanıyorum ki sizleri bu azmi bunlara izin vermeyecektir. Nasıl ki 7 Haziran’da ilk defa bunlara yenilgiyi tattırdıysak, 24 Haziran’ da da HDP ile dayanışma içerisinde olarak, asıl barajlara MHP ve AKP ittifakını gömeceğiz. Bu vesileden dolayı her birimizin sorumluluğu, her birimizin görevi tüm zamanlardan daha fazladır. Şu an malumunuz HDP’ nin en güçlü olduğu illerde YSK kararıyla sandıklar bir bölgede toplanacak. Buradaki gaye HDP’ yi baraj altında bırakmak. Oradan HDP’ ye oynanacak her oyuna batıdan misliyle cevap verdiğimiz andan itibaren mevcut projeyi hayata geçiririz. Ve aydınlık yarınların ülkesini inşa ederiz. Aydınlık yarınlarda buluşmak dileğiyle hepinizi partim adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” Dedi. Daha sonra söz alan “ Milletvekili adayı hülya kavuk ve Çetin Sakallı, Nihat Mirioğlu ve Naim Özbek halkı selamlayarak AKP zihniyetinin 24 Haziranda HDP yi baraj altında bırakma düşüncesinin hepimizin birlikte boşa çıkaracağına inandıklarını, iç politika, dış politika, eğitim gibi birçok yerde sınıfta kaldığını, 24 Haziranda AKP’ ni sandığa gömüleceğini ifade ettiler.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?