HDP İL ÖRGÜTÜ’NDEN AÇIKLAMA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

HDP İL ÖRGÜTÜ’NDEN AÇIKLAMA

Bu haber 21 Temmuz 2020 - 9:36 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.

Hatay HDP İl Örgütü Kerem Nalbant ve Aysel Eşiyok, içinde bulunduğumuz zor süreçleri atlatmanın yegane yolunun, barış, kardeşlik ve hoşgörü kültürünün egemen olmasıyla oluşacağını ifade ederek konu üzerine bir açıklamada bulundular.

HDP eş Başkanlar açıklamalarında; “18 Temmuz cumartesi günü kentimizde tarihi bir buluşma gerçekleştirdik.  Merkezi halklar ve inançlar komisyonu ile HDP İL örgütünün ortaklaşarak hazırladıkları bu tarihi buluşma, yıllarca kentimizde yaşattığımız, Ezan, Çan, Hazzan ve Hz. Hıdır türbesi kardeşliğinin başta, ülkenin tüm sathına ve Ortadoğu coğrafyasına vesile olmasını temenni ederiz. İçinde bulunduğumuz böylesi zor süreçleri atlatmanın yegane yolu, barış, kardeşlik ve hoşgörü kültürünün egemen olmasıdır.

Bizler hep birlikte, Hatay’da yaşayan, halklar, inançlar, kültürler ve renkler olarak başardık. Türkiye ve Ortadoğu halkları niye başarmasın?  Bizler farklılıklarımızı hiçbir zaman sorun görmedik!!! Farklılıklarımızı zenginlik olarak gördük ve görmeye devam edeceğiz. Ta ki yeryüzü, barışın, kardeşliğin, sevginin ve adaletin yüzü oluncaya dek.

Böylesi güzel, sevgi ve kardeşlik kokan buluşmamıza katılım sağlayan başta Eş Genel Başkanımız SN Mithat Sancar’a ve beraberinde ki heyetine, HDK Eş genel sözcüsü İdil Uğurlu’ya,   İstanbul bağımsız M. Vekili Cihangir İslam’a önceki dönem CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı ’ya, Türkiye’nin ve dünyanın farklı kentlerinden gelen, halkların, inançların, kültürlerin temsilcilerine ve Ortadoğu Arap halklarını araştırma enstitüsü başkanı Selim Matkap ve yönetim kuruluna Hatay il örgütü adına teşekkür ederiz. Nice, barış, kardeşlik ve hoşgörü kokan buluşmalarda bir araya gelmek dileğiyle” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films