HDP İL EŞ BAŞKANLARINDAN AÇIKLAMA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HDP İL EŞ BAŞKANLARINDAN AÇIKLAMA

Bu haber 23 Haziran 2020 - 17:02 'de eklendi ve 319 kez görüntülendi.

 

Hatay HDP İl Eş Başkanları Aysel Eşiyok, Kerem Nalbant, Hatay HDP il örgütü olarak, baro anlayışına karşı çıkan avukatlar olmak üzere, zulme maruz kalmış tüm mazlumların yanında olduklarını ifade ederek konu üzerine bir açıklamada bulundular.

HDP İl Eş Başkanları tarafından yapılan açıklamada; “Toplumu, baskı, zulüm ve korku politikalarınızla esir alamazsınız. İçinde adalet olduğunu iddia ettiğiniz partinizde adaletin kırıntısı dahi kalmadığını sizin ve küçük orağınız dışında kalan tüm toplum artık bunu net görüyordur.

Dün darbelere karşı demokrasi mücadelesini, Edirne ve Hakkâri’den olmak üzere iki koldan başlatan HDP’Lİ seçilmişlere saldıran anlayışınız, bugün de Barolara karşı yapacağınız bölücü hamlenize karşı gelerek Ankara’ya yürümekte olan avukatlara saldırmıştır. HDP Hatay il örgütü olarak bu anti demokratik tutumunuzu kınıyoruz. Hani geçmişte yere göye sığdıramadığınız ileri demokrasi anlayışınız?

Sizin demokrasiden anladığınız seçilmiş halk iradesine kayyum atamaktır. Sizin gibi düşünmeyen milyonları, şantaj, tehdit ve caza evi ilen korkutmaktır. Sizin demokrasiden anladığınız, ülke kaynaklarını bir avuç yandaşa peşkeş çekip geride kalan toplumun ezici çoğunluğunu açlığa mahkûm edip biat ettirmektir. Ama yanıldığınızı tarih bir daha yüzünüze çarpacaktır. Zulümle bir yere varamayacağınızı, zulme tevessül edenin halinin berbat olacağını tarih size çok yakında acı bir biçimde gösterecektir.

Toplantı ve gösteri hakkı anayasanın 34.maddesi ve uluslararası sözleşmelerde korunmuş olmasına rağmen, işinize geldiği gibi nasıl ihlal ettiğinizi tarih not edecek ve yargılayacaktır.  Ve tabi ki direktiflerinizi hoyratça kullananları da… İşte o zaman, en çok katlettiğiniz hukuk ve adalet kavramları size lazım olacaktır. Ama nafile.

Bizler Hatay HDP il örgütü olarak, başta çoklu baro anlayışınıza karşı çıkan avukatlar olmak üzere, zulmünüze maruz kalmış tüm mazlumların yanında yer almayı ahlaki sorumlulukla görev addederiz” ifadelerine yer verildi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı