"HDP, BU TOPRAKLARIN KADİM GEÇMİŞİDİR" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“HDP, BU TOPRAKLARIN KADİM GEÇMİŞİDİR”

Bu haber 29 Mayıs 2020 - 10:44 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.

HDP, siyasi partiler olmak üzere, DKÖ, STK ve Emek örgütlerine çağrıda bulunarak, ‘AKP ve MHP’nin kirli oyununu boşa çıkartmak için partimizle dayanışmaya davet ediyoruz’ dedi.

HDP Hatay İl Başkanları Aysel Eşiyok ve Kerem Nalbant konu üzerine yaptıkları açıklamada; “Bu sabah yine operasyonlarla uyandık.  Diyarbakır ve Urfa da partimizin (MYK) üyesi Özlem Gündüz, DBP önceki dönem Eş Genel Başkanı Mehmet Aslan , Rosa kadın Derneği Başkanı Adalet Kaya, derneğin kurucu üyeleri Narin Gezgör ile Ayla Akat Ata, TJA aktivisti Gülcihan Şimşek, kürt siyasetçiler Celal Yoldaş ve Nazile Tursun bu sabah evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alınmışlardır.

Siyasi soykırım operasyonlarının devamı olan bu gözaltılar bizi mücadelemizden vazgeçtirmediği gibi kararlığımızı artıracaktır. Geldiğimiz aşamada 5 yılı aşkın AKP ve MHP faşist blokunun partimiz HDP üzerinde kurduğu bu kirli oyun özelde HDP üzerinde gözükse de genelde tüm muhalefetin tasfiyesine yönelik bir operasyon olarak algılıyoruz. Tamda böylesi zor bir dönemde kendine aydın, ilerici, demokrat addeden başta siyasi partiler olmak üzere, DKÖ, STK ve Emek örgütlerini AKP ve MHP’nin kirli oyununu boşa çıkartmak için partimizle dayanışmaya davet ediyoruz.

Siyasal, Ekonomik, Toplumsal ve diplomatik olmak üzere hayatın her alanında çürüme yaşayan siyasal iktidar zaman zaman kayyum atayıp halk iradesini gasp ederek, zaman zaman da muhalefet partilerinin ve meslek odalarının üzerinden bir algı oluşturarak gündem değiştirmesi çürümüşlük halini gizlemeğe yetmeyecektir.

AKP 18 yıllık iktidarı  boyunca sürekli  gerilim siyaseti güderek toplumu kamplara ayırmaya çalışması ülkeyi uçuruma sürükledi. Seçim meydanlarında, Cumhur Başkanlığı Hükümet Sistemi hayat bulduğu zaman ülke uçacak söylemleri tam bir fiyasko olup söylenenin aksine ülke çakılmıştır. Bu iktidarın politikalarından bir avuç müteahhit ve rantçı çıkar çevresi dışında memnuniyet duyduğunu söyleyen yoktur desek yeridir.

Hatay’dan bir kez daha uyarıyoruz o kirli çıkarlarınız için ellerinizi HDP üzerinden çekiniz. HDP bu toprakların kadim geçmişidir, Hafızası ve her mevsim solmayan çiçeği ve zenginliğidir” ifadelerine yer verdiler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı