HBB’DEN İLÇEMİZDE BİR DİZİ AÇILIŞ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

HBB’DEN İLÇEMİZDE BİR DİZİ AÇILIŞ

Bu haber 19 Haziran 2020 - 10:07 'de eklendi ve 363 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilçemize Zeytinlik Deresi üzerinde inşa ettiği köprünün açılış törenine Başkan Savaş ile birlikte CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, CHP Hatay İL Başkanı Ramiz Parlar, CHP il ve ilçe yöneticileri, Büyükşehir meclis üyeleri, Büyükşehir idarecileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda Samandağlı vatandaş katıldı. Gerçekleşen açılışta gurbetçilerimizin yurda dönüşü ile ilimizde gerçekleşebilecek işsizlik potansiyeli konuşuldu. 

Açılışta ilk olarak konuşan Muhtar Cabbaroğlu; “Öncelikle hepinize katılımınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Sayın Samandağ halkı şunu söylemeliyim ki ben 3 yıl önce bu köprüyü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımızdan istedim. Talebim yerine geldi. Bütün Samandağ adına teşekkür ediyorum. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesindeki Genç Sokak, Cengiz Topel Cad. Çeşme Sok. Evren Cad. Muammer Aksoy Cad. Kilise Cad. Ahmet Yesevi Cad. ve İnönü Cad. tamamını sıcak asfalt yapmıştır. Ayrıca parke taşı döşemiş ve 10 bin metre su borusu döşemiştir. İlkokul Caddesindeki tarihi bir binayı satın alıp önümüzdeki süreçte kamuoyunun hizmetine sunacaktır. Şimdiden hayırlı olsun. Önümüzde 4 yıl daha var. Bu 4 yıl içerisinde büyük işler kaydedeceklerine inanıyoruz. Bu hizmetlerinden ötürü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a Samandağ halkı adına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Muhtar Cabbaroğlu’nun konuşmasından sonra söz alan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz; “Açılışımıza katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Samandağ 42 mahalle ve 125 bin nüfusla Türkiye’de birçok ilden daha büyük bir ilçe. Samandağ alt yapı ve üst yapısında sıkıntıları olan bir turizm tarih ve kültür şehridir.  İhmal edilmiştir. Şuanda Samandağ hak ettiği yerde değildir. Samandağ sadece Samandağlılara ait değil. Hatay’ın ortak paydasıdır. Çevlik- Arsuz yolunun da açılacak olması ile birlikte Samandağ’a gelecek olan turistlerin sayısı kat be kat artacak. Bu durumdayken misafirlerimizi nasıl ağırlayacağız. Onun için acilen Çevre yolunun açılması gerekiyor. Geçtiğimiz hafta bir toplantıya katıldık. Toplantıda Vekil Hüseyin Yayman, bu yılın sonunda Çevre yolunun bitirileceğine dair söz verdi. İnşallah bu yılsonuna doğru çevre yoluna kavuşmuş oluruz. Tabi yılların getirdiği sıkıntılar var. Bunları bir iki günde ya da bir yılda çözme şansımız yok. Biraz zaman lazım. El birliğiyle bu sorunları çözmeye çalışacağız. Turizm yönünden bu kadar zengin olan bir memleketin bu kadar ihmal edilmemesi gerekiyordu. Şuan bu pandemi süreci ile birlikte yurtdışını sorunu da yaşıyoruz. İşsizlik almış başını gidiyor. Bizim burada istihdam yaratmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Bir turizm bir de tarım. Bunların her ikisini de hayata geçireceğiz arkadaşlar. Bu anlamda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Samandağ için pozitif ayrımcılık talep ediyoruz.  Bunu bizden esirgemeyeceğinden yürekten inanıyorum. Çok kısa sürede önemli mesafeler kat ettik. Yaşar Kemal caddesini asfaltladık şimdi peyzaj çalışmalarına başlayacağız. Bu cadde Samandağ’ın prestij caddesi olacak. Çevlik’te asfaltlama çalışması yapıldı. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Geri kalan kısmını da Büyükşehir Belediye Başkanımız yerine getirecek. Ben tekrar köprü için başta Hatay Büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere bütün belediye çalışanlarına Samandağ halkı adına teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık” ifadelerine yer verdi.

Samandağ Halkına Teşekkür Ederim”

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Samandağ’a kazandırdığı 4. köprünün açılışında konuşan Başkan Savaş, “30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bize sahip çıkan Samandağ halkına teşekkür ediyorum. Biz yaptığımız hizmetlerin reklamını yapmasak da siz çalışan insanın hakkını verdiniz. Maalesef Hatay yıllarca çok ihmal edilmiş. Altyapıdan üstyapıya kadar tüm ilçelerimizin sorunlarıyla mücadele etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de ilçelerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alıyoruz. Bu süreçte cansiperane çalışan arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkür ederim” dedi.

Başkan Savaş Samandağ’a Yapılan Yatırımları Açıkladı

Hatay Büyükşehir Belediyesinin 2017 yılında altyapı yatırım şampiyonu olduğunu ve bu yıl da yatırım şampiyonu olacağını ifade eden Başkan Savaş, “Bugüne kadar Batıayaz Köprüsü’nün 1 milyon 700 bin liralık restorasyonu dahil 4 köprünün yapımını tamamladık. Bunun dışında Çevlik-Deniz arasında yapacağımız köprünün ihalesini tamamladık. İlçemize 157 buçuk kilometre sathi kaplama, 68 buçuk kilometre beton asfalt, 496 bin metrekare kilit parke taşı, 36 adet menfez, 603 metre betonarme duvar, 3 bin 644 metre taş duvar yaptık. Bunun dışında 52 dönümlük eski çöp sahasının yerine modern bir sosyal tesis yaptık. 34 mezarlığımızın çevre düzenlemesini ve bakımını gerçekleştirdik. 28 eğitim yuvamızın gerekli tadilatlarını gerçekleştirdik. 19 ibadethanemizin bakım ve onarımını yaptık” dedi.

Samandağ’a 144 Milyon Liralık Altyapı Yatırımı…

Samandağ’a yapılan altyapı hizmetlerini de açıklayan Başkan Savaş, “13 tane sondaj kuyusu açtık. Tekebaşı içme suyu hattının 3 adet depo ve şebeke döşeme çalışmasını tamamladık. 23 bin metre isale hattı döşedik. 122 kilometre içme suyu hattı yaptık. İlçemize arıtma tesisi kazandırdık. Mağaracık Mahallesi 13 milyon liralık içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmamıza bu sene başlayacağız. Mızraklı, Koyunoğlu, Kuşalanı, Tekebaşı mahallelerini kapsayan 76 milyon liralık hizmetimize bu sene başlayacağız” diyerek sadece bu sene içerisinde 144 milyon liralık yatırım yapılacağını söyledi.

Başkan Savaş’a Şiir Sürprizi…

Başkan Savaş konuşmasını tamamladıktan sonra güzel sürprizlerle karşılaştı.  3 küçük çocuğun verdiği çiçeklerle mutlu olan Başkan Savaş, Yıldız Koç isimli vatandaşın kendisi için yazdığı şiiri okumasıyla mutluluğuna mutluluk kattı.

Gerçekleşen konuşmaların ardından Zeytinlik Deresi üzerine yapılan köprü, alkışlar eşliğinde hizmete açıldı.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı