ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Mayıs 2017

HBB’DEN ATATÜRK KIYAFETLERİ DEFİLESİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk kıyafetleri defilesini meraklılarıyla buluşturdu.

Tink Ajans tarafından hazırlanan defilede eski Türk devletlerinde ve Atatürk dönemine kadar olan kıyafetler sergilendi. Ardından Atatürk’ün giydiği kıyafetler defileyle sunulurken kıyafetleri sunan mankenler bol bol alkış aldı. Ayrıca zeybek oyunu ile defile de kısa bir dans gösterisi yapıldı.

Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK)’te gerçekleşen etkinliğe Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş,  HBB Genel Sekreteri Mehmet Maden, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, HBB Özel Kalem Müdürü Necmettin Çolak, HBB Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gökhan Yıldırım, HATMEK Sorumlusu Mehmet Ali Tosun, HBB 1. Bölge Zabıta Şube Müdürü Alper Kılıçoğlu ile katılımcılar izledi.

“Bu topraklar uğruna can veren şehitlerimiz sayesinde hür şekilde yaşamımızı sürdürüyoruz”

Başkan Savaş defilenin ardından yaptığı konuşmada, “Çok değerli topraklar üzerinde yurt edilmişiz. Ecdadımız bu topraklar için savaşmış, ayakta kalması adına müthiş bir mücadele göstermiştir. Verilen mücadeleler ve dökülen kanlar olmasaydı özgür şekilde yaşayamazdık. Bu topraklar uğruna can veren şehitlerimiz sayesinde kendi soyadımızla hür şekilde yaşamımızı sürdürüyoruz. Bizlere bu imkânları sağlayan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve isimsiz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, Ulu önderimizin yarınlarımızın umut ışığı gençlerimize hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramlarını kutluyorum.”dedi.

 

 

Share
707 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?